Віце-спікер Держдуми пов’язала відмову Кремля від Римського статуту зі звітом МКС щодо Криму

10:02, 17 листопада 2016

Віце-спікер Держдуми Росії Ірина Ярова пов’язала рішення відмовитися від участі країни в Римському статуті Міжнародного кримінального суду з висновками прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі про те, що анексію Криму Росією слід розглядати як міжнародний збройний конфлікт. Про це повідомило видання «Крим.Реалії».

«Кваліфікувати референдум як військовий конфлікт означає винести вирок демократії і міжнародну праву», – заявила Ярова з приводу кваліфікації прокурора МКС псевдореферендуму у Криму.

Віце-спікер Держдуми також стверджує, що висновки прокурора МКС не є констатацією військового конфлікту, а, мовляв, «виразом жалю з приводу його відсутності і заохочення вбивства дітей і жінок Донбасу українськими бойовиками».

Тому, заявила віце-спікер, рішення президента Росії Володимира Путіна про відмову країни ставати учасником Римського статуту було «єдино можливим рішенням» для Росії, яка, за її твердженням, «завжди дотримується норм міжнародного права».

Нагадаємо, 16 листопада президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про вихід Росії з Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

15 листопада прокурор Міжнародного кримінального суду в попередньому звіті про ситуацію в Криму визнала становище на півострові рівнозначним міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією і стану окупації.

Додамо, Римський статут – міжнародний договір, яким був заснований Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Документ був прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 1998 року і вступив в силу 2002 року. Росія підписала договір у вересні 2000 року, проте так і не ратифікувала його, тому не стала повноправним учасником Міжнародного кримінального суду.