Екзотичний вірус Коксакі, яким заразилося 36 дітей на Тернопільщині, не загрожує життю дітей. Медики запевняють, що вірус Коксакі є одним з ентеровірусів, які традиційно вражають дітей в осінній період.
З початку тижня в українських ЗМІ поширилась інформація про спалах захворюваності серед дітей на Тернопільщині небезпечним вірусом Коксакі. Проте з’ясувалося, що діти перехворіли на цей вірус ще влітку, а ЗМІ звернули на цей випадок увагу тільки тепер.
«У англомовній літературі це захворювання описане, як «hand-foot-mouth», тобто «руки-ноги-рот», бо найчастіше висипка з’являється на долонях, ступнях та довкола роту, а випадання нігтів є наслідком перенесеного захворювання», - прокоментувала каналу 112 професор кафедри дитячих хвороб Тернопільського державного медичного університету імені Горбачевського Оксана Боярчук, яка входила у склад комісії, що перевіряла садок.
Закривати заклад, де навчалися діти, на карантин не будуть, через те, що діти уже перехворіли та не скаржаться на погіршення стану здоров’я. У Львові запевняють, що у Львівській області цей вірус не зафіксований, а за симптомами схожий до інших ентеровірусних захворювань.
«У Львівській області спостерігається підйом захворюваності на ентеровірусну інфекцію, але чи є присутній компонент вірусу Коксакі ми не знаємо. Виявлено лише ентеровірус, без класифікації Коксакі, – пояснила ZAXID.NET головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко. – Однак є різні клінічні форми: у когось виникає менінгіт, висипка на різних ділянках тіла, у когось розлади шлунково-кишкового тракту. Усі ці симптоми притаманні ентеровірусу. Ця захворюваність є кожного року і в осінній період кількість хворих завжди збільшується. Тому ми не говоримо епідемію, а лише про сезонний підйом захворювання».
Як повідомили 11 жовня тернопільські фахівці, першими симптомами захворюваності є короткотривалі (3-5 днів) підвищення температури до 39,0 градусів, болі при ковтанні та біль у м’язах. Через 1-2 дні на долонях, стопах і обличчі з’являється висип у вигляді везикул (пухир з прозорим вмістом) невеликого розміру до 3 мм в діаметрі, довкола якого є почервоніння. Він зникає через 5-7 днів.
Одночасно з появою висипу на слизовій ротової порожнини можуть з’являтися виразки (афти), афтозний стоматит на внутрішній поверхні щік, язиці, яснах та піднебінні. При цьому знижується апетит, з’являється дратівливість, примхливість, можуть з’явитися болі в горлі, виникають складнощі при прийомі їжі, рясне слиновиділення.
Через місяць-два після перенесення вірусу у пацієнтів може спостерігатися ураження (відшарування) нігтів. Ентеровірусна інфекція не призводить до серйозних наслідків. Зараження вірусом відбувається у дітей віком до 10 років.