Виявляти корупцію в ЗСУ призначили екс-міліціонера з кримінальним минулим

Сергія Кончука судили за службове підроблення та службову недбалість

20:03, 3 травня 2019

З корупцією у Міністерстві оборони боротиметься колишній міліціонер з кримінальним минулим. У Західну територіальну групу з питань запобігання корупції Міноборони на керівну посаду призначили Сергія Кончука. Дев’ять років тому цей чоловік був заступником начальника Кам’янка-Бузького райвідділу міліції. Суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу ‒ службове підроблення та службова недбалість. Після цього він не працював на державній службі, аж раптом почав робити стрімку кар’єру в Міноборони. А його керівника, який виявив порушення із цим призначенням, просто вигнали зі Збройних сил.

Міноборони, окрім збройного захисту країни, веде велику господарську діяльність. Це і харчування військовослужбовців, і будівництво, і розподіл квартир. За «чистотою» цієї роботи стежать спеціальні структури ‒ внутрішні територіальні групи з питань запобігання та виявлення корупції. Таких на всю країну є п'ять. Один відділ розташований у Львові.

«Група була дієва, ефективна. У всіх напрямках: по житлових і по земельних питаннях», ‒ каже екс-начальник Західної тергрупи з питань запобігання корупції Любомир Мойсей.

Саме до цієї групи у лютому минулого року призначили колишнього міліціонера Сергія Кончука. Його тодішній керівник ‒ Любомир Мойсей ‒- з’ясував обставини цього кадрового рішення. Крім судового вироку у біографії, каже екс-начальник групи, на час призову Сергій Кончук не перебував на обліку у військкоматі.

«По-друге, військове звання міліцейського складу є спеціальними званнями. І якщо вони призиваються на військову службу, вони є рядовим, сержантським і старшинським складом лише в бойових військових частинах. На той час це були бойові військові частини, ми знаємо, де перебували, ‒ на Сході країни», ‒ додає екс-начальник Західної тергрупи з питань запобігання корупції Любомир Мойсей.

Пан Сергій Кончук не погодився на інтерв’ю, а в телефонній розмові відкинув усі звинувачення. Це, мовляв, помста колишнього керівника.

«У мене довідка видана, коли я призивався на службу в Збройні сили, з центру про мою несудимість. Порушень ніяких не було, оскільки я призначився і був на обліку, і все нормально, тому що проведена була перевірка. Він особисто їздив по моїх п'ятах, де я працював, що я працював, він виясняв усю ту ситуацію», ‒ пояснив нам у телефонній розмові Сергій Кончук.

Кончуку відразу присвоїли звання майора юстиції. Офіцеру без військового досвіду за півроку вдалося ще й зробити непогану кар'єру.

«Вона в нього абсолютно карколомна ‒ кар'єра. Тому що його призначили спочатку сюди звичайним штатним працівником у Західну територіальну групу, за півроку його призначили керівником Центральної територіальної групи, а потім назад його повернули», ‒ каже співредакторка сайту «Наші гроші. Львів» Наталія Онисько.

Натомість у його колишнього керівника Любомира Мойсея кар’єра зруйнована. Спершу керівництво Міноборони звільнило його з посади, а згодом і взагалі зі Збройних сил.

«Дізнавшись про призначення, я провів певну роботу, провів перевірку, доповів, як визначено керівним документом, вищому керівництву. Я отримав переслідування по військовій службі. І воно вилилося на сьогоднішній час, що мене звільнили з військової служби за службовою невідповідністю», ‒ каже екс-начальник Західної тергрупи з питань запобігання корупції Любомир Мойсей.

Наказ про звільнення Любомира Мойсея підписав міністр оборони України. На прохання прокоментувати таку кадрову політику у відділі запобігання корупції Степан Полторак сказав, що не стежив за нею.

«Заступника начальника відділу точно не я призначаю. Це перше питання. Друге питання ‒ наскільки ця людина, про яку ви говорите, засуджена, має вирок суду, мають розбиратися правоохоронні органи. Якщо там є порушення щодо призначення або розгляду призначення на посаду з боку керівників, які приймали рішення, я точно відреагую», ‒ зазначив у коментарі ZAXID.NET міністр оборони України Степан Полторак.

Законність призначенням Сергія Кончука перевіряє Державне бюро розслідувань. Матеріали туди передав Любомир Мойсей. Він також вимагає поновлення на посаді через суд.