Пам'ятаєте, як виглядало колись Винниківське озеро? Це завжди було одне із найгарніших і найпопулярніших місць відпочинку людей біля Львова.
Сьогодні цю місцевість не впізнати. Частину лісу знищено, а місцеві жителі більше не можуть потрапити до озера. Все це – через те, що бізнесмен, якого називають найбагатшим депутатом Львівської міської ради, Григорій Козловський впевнений, що світ належить тим, у кого більше грошей.
Нібито будуючи соціальний проєкт, він вирубав частину Винниківського лісу і забрав у містян доступ до озера.
Коротка пам’ять та довгі руки
«Ліс ніхто вирубувати не буде!», – так говорив Григорій Козловський у 2018 році одному з львівських видань. Але дуже швидко забув про ці свої слова – частину лісу безжально вирубано, щоб побудувати лижний спуск.
Навіть та сума у 2,7 мільйона гривень, яку Козловський озвучує як сплачену ним компенсацію за вирубку і нанесену шкоду довкіллю, викликає багато питань. Зокрема, звідки вона взялася? Адже відомо, що кожне дерево може оцінюватися дуже по-різному — як у 7 тисяч гривень, так і у кілька сотень тисяч.
Враховуючи масштаби вирубки, для мене є очевидним, що сплачена Козловським компенсація за завдані збитки державі відверто занижена. І взагалі, є великим питанням, хто проводив оцінку і визначав розмір цих збитків? Я вже направила звернення до Державної екологічної інспекції Львівської області та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, щоб з'ясувати, чи часом не сам пан забудовник «порахував», скільки коштують знищені ним дерева.
«Озеро буде доступне – 90% озера буде у вільному доступі», – стверджував Козловський у тому ж інтерв'ю. Але й про ці свої слова пізніше забув.
Спочатку він спустив озеро, навколо побудував споруди, а тепер ще й ставить огорожу вздовж лісової дороги, якою постійно ходять люди. Це був найкоротший і найбезпечніший шлях для місцевих мешканців дістатися пішки чи велосипедом з одного району Винників у інший. Але Козловський вирішив його зруйнувати.
Пан забудовник навіть не вважав за потрібне попередити місцевих мешканців про встановлення цього паркану. Якщо огорожа потрібна для забезпечення протипожежної безпеки, чому Козловський загороджує ліс, а не ділянку, де ведеться будівництво?
Як писало видання «Твоє місто», юрист Григорія Козловського запевняв людей, що забудовник нічого не порушує, оскільки глибина фундаменту під цю загорожу становить до 50 см. Але за замірами місцевих мешканців, ця глибина насправді – понад один метр!
Якщо Козловський каже, що робить «все для людей», чому ж тоді громаду повністю усунули від процесу?
За словами місцевих жителів, на громадських слуханнях їхню думку ніхто не враховував. Люди не отримали відповідей на важливі запитання: чому забудова виходить за межі ділянки, що надана в суборенду? Чому не проведено чітких меж ділянок та зонування території та не визначено функціонального і цільового використання території? Чому порушується цілісність історично цінного ландшафту? Чому на обговорення громадськості не винесли звіт про стратегічну екологічну оцінку? Питань громада мала багато, та відповідей не отримала. Це дуже красномовно говорить про те, що Козловський не хоче чути людей.
Спортивний комплекс для обраних
Пан Козловський часто говорить, що він дбає про спорт і про людей. Чому ж тоді в його спортивній школі не буде входу для всіх львів'ян і винниківчан? Бо спортивний комплекс за замовчуванням є закритою територією, а отже, звичайні жителі Винників, Львова чи сусідніх сіл уже не зможуть просто так відпочити біля води і користуватися озером за доступною ціною, як це було раніше. А це означає, що забудовник Козловський готується перетворити Винниківський ліс в місце для обраних. Недаремно ж багато писали про те, що він купив ще й кілька земельних ділянок біля озера.
Відкритим є й питання податків. А точніше, хто їх платитиме? Мені достеменно невідомо, скільки вже адрес присвоїли незрозумілим будівлям та скільки організацій зареєстрували за адресою, якої фізично ще не існує, бо ведеться будівництво. Проте лише за інформацією з відкритих джерел, крім раніше зареєстрованих за цією адресою фірм, за останній рік сюди ж зареєстрували ще кілька фірм родини Козловських.
Для мене найболючіше те, що Козловський руйнує усталену роками екологічну систему. До прикладу, невідомо, яким чином буде триматися траса, що пролягає від Львова до Винників, якщо вирубуються дерева та врізаються ґрунти. Крім того, у Львові існує проблема з водою, яка тепер тільки поглибиться. Лижний спуск Козловського потребуватиме штучного снігу, для виготовлення якого потрібна вода з найближчих водойм. А це означає, що рівень води у цих водоймах (криницях) понизиться. Під ризиком опинилося і джерело, з якого набирають воду як місцеві мешканці, так і жителі Львова.
Брудні методи Козловського в дії
Переконана, що будь-які інвестиційні проєкти мають працювати на благо громади, а не на шкоду. Та пан Козловський, мабуть, забув стару істину «Ламати – не будувати». Адже, будувати потрібно так, щоб наступне покоління дякувало, а не проклинало за знищення природи, яка і так потерпає.
Тому, коли громада б'є на сполох, бо хтось вважає себе «царьком» і зухвало руйнує місця відпочинку людей та знущається над екологією – цього не можна допустити!
Мені вдалося потрапити на нараду, яка відбувалась за закритими дверима, адже громадськість туди майже не покликали.
Намагалася донести пану Козловському, що усі проєкти мають бути соціальними, але розумію, що у нього зовсім інша система цінностей.
Я вже відчула на собі методи боротьби з «неугодними», які звик використовувати Григорій Козловський. Ні для кого не є секретом, що він має величезні ресурси і кожного свого критика (яких небагато) – змішує з брудом. Варто лише згадати, як він задіював усі свої можливості й ресурси на боротьбу з членами Української галицької партії, які виступили проти недоброякісного набуття ділянки на вулиці Дорошенка для будівництва фірмою його доньки готельно-торгового комплексу.
За допомогою своїх ручних журналістів і ботів він почав повномасштабну брудну кампанію проти мене. Про це вже детально написав Ілько Петрик. До речі, не так давно вже було подібне журналістське розслідування про ботоферми Козловського.
Одразу після нашої останньої розмови у Львівській ОДА вийшов сюжет від телеканалу, близького до пана Козловського – як Наталія Піпа, нардепка від «Голосу», «втекла від журналістів» (цікаво, куди втекла, адже я стояла на місці), збрехала (але так і не сказали як) та «піариться», співпрацюючи з громадою задля захисту Винниківського лісу.
Найбільшим моїм гріхом пан Козловський вважає, що я в житті нічого не збудувала. На його думку, людина нічого не варта, якщо вона не побудувала готель в центрі міста, чи торговий комплекс.
Можу відповісти – так, я не збудувала маєтків чи великих будинків, бо не вважаю це за потрібне. Але я будувала спільноти, такі як «Друзі Джерела» (Центр для дітей та молоді з особливими потребами «Джерело»), пластові гуртки та курені для Львова та України, спільноту «Кращого Сихова». А це набагато складніше! Крім того, належу до спільноти Товариства охорони птахів.
Я підтримую розумну і відповідальну розбудову міст. Але я за те, щоб усі проєкти були чесними і прозорими, з думкою про майбутнє покоління.
На будь-якого «царька» знайдеться прокуратура
До совісті пана Козловського звертатися марно, тому нехай працюють правоохоронні органи. Відразу після наради (у Страсну п'ятницю, 17 квітня), прокурорка Львівської області Ірина Діденко ініціювала вивчення законності набуття права власності та користування території поблизу Винниківського озера, вирубки частини Винниківського лісу та законність будівництва спортивного комплексу. Підіймається питання щодо самовільного зайняття цих земель, огородження території державного лісового фонду, вирубки лісу та здійснення будівельних робіт.
Я вже була на офіційному прийомі у головної прокурорки Львівської області, яка мене запевнила, що тримає справу на контролі та зацікавлена в проведенні належної перевірки.
Сподіваюсь, гроші не всесильні і справедливість переможе. Абсолютно впевнена, якщо Григорій Козловський розгорнув проти мене інформаційну атаку, значить він боїться правди і громади. Ми на правильному шляху!