Вийшов перший комікс про давній Львів, мальований аквареллю

Історію про подорож наших сучасників у часі створила журналістка Марічка Крижанівська

18:08, 4 травня 2018

Казка журналістки «24 каналу» Марічки Крижанівської «Таємниці львівського годинникаря» перетворилася в унікальний комікс про княже місто Львів. Книжку презентували у Бібліотеці №42, що на вул. Патона. Тепер діти, погортавши комікс, знають більше.

«Я дізнався, що Львів був заснований у XIIІ столітті», – розповів 9-річний Віталій.

«Знаю, що Лев був князем. І я дізнався, що у 1848 році горіла Ратуша», – додав 10-річний Георгій.

«У Львові був Високий Замок і Низький Замок», – пояснила 10-річна Діана.

Комікси поєднали дві частини. Першу – про Солю та її брата Максима, що мандрували в часі у XIX ст. – Марічка взялася писати п’ять років тому. Тоді надихнуло відкриття, що під Домініканським собором існує підземелля, яке веде до Високого Замку. Як наслідок – вийшла друком книжка. А вже другу частину – про портал в княжий період, часи Лева і Констанції – авторка дофантазувала минулого літа.

«Щоб кожен, хто читає, міг потрапити у Львів, який щойно будується, який розвивається. Побачити, нехай у своїй уяві, Високий та Низький замки. Побачити, яким колись насправді був Князь Лев. Бо всі ми знаємо, коли він народився, коли помер, але ніхто собі не уявляє, яким він був ззовні. Бо портрету жодного не збереглося. Який у нього був характер? Я хочу, щоб діти просто разом помандрували зі мною», – розповіла авторка.

Тож вже за півтора місяці ця історія ожила в кольорі. Ілюстраторка, каже, малювала і днями, і ночами. А враження було таке, що реально повернулася в дитинство.

«Дійсно було таке відчуття! Тому я обрала техніку акварелі з олівцями. Адже вона притаманна як для дітей, так і для дорослих», – розповіла ілюстраторка коміксу Софія Марійчин.

«Ми зробили перший продукт у Львові саме мальованого коміксу. Він не схожий на інші, бо намальований аквареллю і олівцями, а не за допомогою комп’ютерної графіки», – додав головний дизайнер Адміністрації міського голови Олег Стець.

Комікс вийшов тиражем 1,5 тис. примірників. Їх отримають дитячі та шкільні бібліотеки. Запрошують і видавництва до продовження пригод. Бо так вивчати історію дітям значно цікавіше.

«Стаючи дорослішими, діти зрозуміють, що коли в коміксі писали, що Ратуша горіла, – вона горіла насправді. Умовно кажучи, коли ви читаєте казку, а пізніше знаходите підтвердження в реальному житті, ви маєте цікавість далі дізнаватися щось нове», – підсумувала спеціалістка відділу промоції міста Ольга Бачинська.

Ймовірно, з’явиться і третя частина історії: про подорож Лева й Констанції у XXI століття. І що цікаво, вона може постати тепер вже у виставі.