Військова прокуратура розпочала розслідування хабарництва у частині на Яворівщині

Справу щодо перевищення влади старшиною Сергієм Ліпяніним поліція відкрила напередодні

25 липня

Щодо офіцера, якого підозрюють у побитті солдата, що призвело до втрати селезінки, розпочали нове розслідування хабарництва. Про це повідомив військовий прокурор Олег Сенюк.

Нагадаємо, старшину Сергія Ліпяніна звинувачують у побитті солдата 45-ї окремої артилерійської бригади, що дислокується у Старичах на Львівщині, В’ячеслава Явного. Хлопець втратив селезінку. За перевищення військовою службовою особою влади поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 4 ст. 326 ККУ.

Однак під час розголосу цієї справи і сам солдат, що постраждав, а також його колеги розповіли, що керівництво військової частини постійно з них знущається і вимагає від них хабарі. Тож прокуратура розпочала розслідування за цим фактом.

«У придачу ще й встановлюється факт вимагання та одержання ним хабара від трьох бійців, серед яких також є вищевказаний потерпілий солдат. У понад 64 тис. російських рублів та 16 тис. гривень він оцінив непритягнення до відповідальності цих трьох військовослужбовців, а також надання дозволу на виїзд за межі Яворівського гарнізону потерпілому солдату», ‒ розповів Олег Сенюк.

За цими фактами внесено відомості в ЄРДР за ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 426-1 КК України. Справу розслідують слідчі Яворівського відділу поліції, а процесуальне керівництво здійснюють військові прокурори Львівського гарнізону.

«Наразі у справі він проходить як підозрюваний. Але щойно отримаємо на руки результати експертиз, які, до речі, призначено, тоді повідомимо фігурантам справи про підозру. Винуватці не залишаться не наказаними», ‒ запевнив військовий прокурор.

Офіцеру з Яворівщини загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, у військовій частині А2943 старшина побив підлеглого солдата. 27-річного В’ячеслава Явного госпіталізували і видалили пошкоджену селезінку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 20 вересня
Люди, які напали на палац культури у Львові, «засвітились» на відео з камер спостереження
Широка Помісна коаліція
Верховна Рада обрала 14 нових членів ЦВК
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо