В умовах поточних глобальних світових трансформацій військовий фактор стає основним інструментом зовнішньої політики, заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Литвиненко.
На міжнародній конференції «Саміт НАТО у Варшаві – результати для України» у вівторок в Києві він констатував: світ змінився докорінно, і перебуває в процесі змін.
«Військова сила стає основним інструментом зовнішньої політики. Це принципова зміна, і ми повинні її чітко усвідомлювати», – наголосив Литвиненко.
В час, коли Чорноморсько-Каспійський регіон дестабілізований, про що свідчать, зокрема, події останніх днів в Туреччині і Вірменії, в Україні йде справжня війна: противник продовжує обстріли з великокаліберного артозброєння не тільки вдень, але і вночі, щодня гинуть українські солдати, зазначив заступник секретаря РНБО.
Разом з тим, для України наявність компактної, але оснащеної сучасними озброєнням армії – це питання перспективи: в умовах обмеженого оборонного бюджету критичне значення для підвищення боєготовності армії набуває підвищення ефективності використання наявного арсеналу озброєнь і військової техніки, а також якісне підвищення ефективності всієї системи органів системи безпеки і оборони, і, насамперед, військового управління і розвідки, наголосив Литвиненко.
Оцінюючи практичне значення рішень Варшавського саміту НАТО для України, заступник секретаря РНБО сказав: «НАТО зробило безпрецедентний крок з надання Україні більших можливостей у проведенні інституційних реформ, і Україна повинна скористатися цими можливостями».
«Давайте працювати над конкретними проектами», – закликав він.
У зв'язку з цим заступник секретаря РНБО особливо акцентував на необхідності переведення в практичну площину планів Києва щодо переведення оборонного сектора на стандарти Альянсу. На думку Литвиненка, першочерговим пріоритетом військової реформи повинна стати зміна ідеології реформування в частині ставлення до потреб армії і солдата в комплексному плані: «Якщо солдат як і раніше буде залишатися засобом, ніякої євроатлантичної інтеграції не буде», – наголосив він.
Як відомо, Литвиненко спрогнозував війну між Росією та Україною у вересні 2013 року.