Військових психологів відряджають у зону АТО зі всієї України

12:52, 10 вересня 2014

У Збройних силах зі всієї України збирають фахівців військової психології та відправляють їх у військові частини в зоні АТО для того, щоб проводити навчання заступників по роботі із особовим складом.

Про це у середу, 10 вересня, розповів керівник науково-дослідного відділу Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Тарас Мацевко.

За його словами, в українському війську зараз мало фахівців військової психології тому, що ця галузь систематично знищувалася через відсутність фінансування. Тому професіонали навчають безпосередніх командирів військовослужбовців.

Однак, як розповіла психолог Оксана Наконечна, із військовослужбовцями у зоні бойових дій, пораненими у шпиталях та сім’ями загиблих працюють волонтери-психологи.

«У нас сталося так, що психологи та психотерапевти включилися ще під час подій Майдану», – зазначила вона.

На думку Наконечної, ми в кращих умовах порівняно з іншими країнами, бо, до прикладу, в США з ветеранами В’єтнамської війни почали працювати задовго після закінчення бойових дій. Багато хто алкоголізувався, інші отримали посттравматичний розлад.

«Зараз ми працюємо у режимі «з коліс», коли стрес не завершується, а постійно підживлюється ще більшими подіями. Але це превентивні дії, ми гасимо реакцію на стресові події, які є зараз, щоб вона потім не розвивалася. Набагато простіше працювати, коли кризова ситуація завершилася і ми маємо наслідки», – зазначила психолог.

Психологи сподіваються, що після закінчення бойових дій вдасться створити реабілітаційні центри для військових.

За словами Наконечної, тільки фахівці з Ізраїлю мають досвід роботи з військовослужбовцями та їх сім’ями у постійному стресовому стані.