Військовим комісарам з п’яти квартир у Львові відчиняють в одній

17:43, 22 серпня 2014

Працівники військових комісаріатів по кілька разів навідуються до одних і тих самих помешкань, щоб вручити повістки. За їхніми словами, із тридцяти вдається вручити одну. А потім приблизно половина з тих, котрі приходять до військкомату, підходять за станом здоров'я.

Як правило, у квартирах просто не відчиняють дверей. «Особливо, якщо бачать, що в під’їзді стоїть двірничка, або чоловік у військовій формі», – з досвіду розповів працівник військкомату.

Зрештою, застати когось вдома – це половина справи. Родичі відмовляються брати повістки. А для чоловіків, синів та братів придумають абсурдні відмовки. «Скажімо, жінка розповідає, що не знає, де знаходиться її чоловік і навіть не має номера його телефону. Або мати не знає, де її син», – розповів старший офіцер мобілізаційного відділення, капітан Олександр Лук'янов. Разом з ним журналісти ZAXID.NET розносили повістки. Отож, з п'яти адрес лише в одній квартирі дружина військозобов'язаного відчинила двері та дала номер телефону чоловіка.

Відтак комісаріати складають списки тих, кого неможливо застати вдома, та подають їх у розшук. Далі ними займається міліція. Дільничі розповідають, що найважче шукати тих, хто винаймає квартири. Там ні вони, ні їхні родичі не прописуються. Сусіди тимчасових мешканців не встигають запам'ятати, а власники здають квартири неофіційно. «Інформацію ми дізнаємося, переважно, від сусідів. Вони навіть дають нам телефони, які ми передаємо військовим комісаріатам», – розповів дільничий Назар Кричковський.

До правоохоронців звертаються і тоді, якщо військовозобов’язаний відмовляється приймати повістку, або якщо чоловік бере повістку і не з'являється у військкомат.

Загалом, кажуть працівники військкоматів, зручніше розносити повістки одразу з правоохоронцями. Оскільки ті бодай мають право попросити документи та з'ясувати особу людини, що відчинила двері. За словами Олександра Лук’яненка, знаходять всіх. «Все одно вони до нас прийдуть через рік-два, щоб змогти прописатися або виготовити закордонний паспорт. Проблеми лише з тими, що дійсно перебувають за кордоном».

Військовозобов’язаним нагадують: за ухилення від мобілізації передбачено тюремне ув'язнення на термін від двох до п’яти років.