Військовий прокурор розповів, чому суди затягують з винесенням вироків генералам-хабарникам

12:27, 15 жовтня 2015

Кримінальні справи, які порушує військова прокуратура, далеко не завжди закінчуються вердиктом суддів, і злочини залишаються безкарними.

Торік затримали на хабарі генерал-лейтенанта прикордонної служби Олега Лантвойта і генерал-майора МНС Олександра Недобиткова, але вироки у цих справах досі не винесені, пише УНІАН з посиланням на «Новое время».

«Справи були відправлені в суд ще у серпні-вересні минулого року. За рік по справі генерал-лейтенанта прикордонної служби пройшло 12 судових засідань, а по справі генерал-майора з надзвичайних ситуацій – 8. Про що це говорить? Судді максимально відтягують ухвалення рішення. Тому що рішення у корупційних справах однозначно передбачає позбавлення волі. І, згідно зі статтеюю, там потрібно давати 8-10-12 років позбавлення волі», — розповів в інтерв’ю виданню, яке вийде у номнрі від 16 жовтня, головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, судді не хочуть нести відповідальність через той пресинг, який існує. Прокурор також не виключає «корупційних проявів».

«Останній раз, коли у вересні слухали справу генерал-майора Недобиткова, у кварталі, де розташований суд, зникло світло. Я можу конспірологічно припустити, що, користуючись своїми зв’язками в службі МНС, він попросив знеструмити квартал. І справа знову перенесли на місяць. Судді бояться, коли під егідою начебто патріотизму здійснюється тиск на суд», – розповів прокурор.

Крім того, Матіос зазначив, що під час судового розгляду справи комбата 1-го батальйону 28-ї бригади Володимира Пушкаря був тиск на суд, а обрання запобіжного заходу тривало три дні.

«В перший день один суддя заявив самовідвід, у другий – ще два. А закінчилося тим, що люди в камуфляжі, які не мали можливості ознайомитися з доказами по справі, фактично штурмували приміщення суду. Захопили перший поверх, судове засідання перенесли на другий. Військові прокурори з пістолетами і головуючий з особистим вінчестером сиділи і приймали рішення. Під тиском були привезені сміттєві баки й прямі погрози, що суддю і прокурорів, які це роблять, люструють прямо під залом суду. При цьому працівники міліції, а їх було три автобуси – навіть не вийшли з транспорту. Комбата відпустили через страх перед натовпом. Але розслідування все одно буде проведено, і в кінці буде оголошено підозру. І не тільки йому», – сказав військовий прокурор.