Візову лібералізацію з ЄС депутати відклали на невизначений час, - ЗМІ

09:20, 2 липня 2013

Українські депутати, відмовившись вносити на порядок денний законопроект про протидію дискримінації, своїми діями відклали на невизначений строк візову лібералізацію з Євросоюзом.

Про це пише газета Комерсант-Україна.

Йдеться про законопроект №2342 про запобігання й протидію дискримінації.

"Погано те, що обсяг вимог ЄС у рамках ПДВЛ, зокрема в питаннях антидискримінації, тепер може бути переглянутий убік збільшення. В експертів ЄС є велике розчарування тим, як Україна виконує свої обіцянки", – пояснила глава коаліції громадських організацій "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

Прийняття цього закону передбачено планом дій візової лібералізації, який був розроблений Брюсселем ще 2010 року. У ньому перераховано вимоги для скасування візового режиму при короткострокових поїздках у ЄС громадян країн-учасниць Східного партнерства.

Одна з умов – гарантія відсутності дискримінації представників різних груп, зокрема сексуальних меншин, з боку їх роботодавців.

На думку ЄС, це знижує ризики напливу в Євросоюз біженців, що представляють меншості.

Як відомо, депутати відмовились вносити до порядку денного на цей тиждень законопроект 2342.

"Є в європейському пакеті один законопроект, який складно прийняти в парламенті. Я маю на увазі закон про сексуальні меншості. Нам треба визначитися, що з ним робити, тому що в жодній фракції немає достатньої кількості людей, готових голосувати за нього", – заявив на погоджувальній Олександр Єфремов.

Як розповів спікер Володимир Рибак, закриті консультації фракцій показали, що проект №2342 не набере 226 голосів. "Можна поставити його на голосування, але я не бачу його підтримки, а завалювати проект я не хочу. Я шукаю голоси... Сподіваюся, у вересні ми повернемося до цього питання", – заявив Рибак.

Розгляд закону у вересні дозволить почати діалог з ЄС про перехід на другу фазу ПДВЛ у 2014 році. Однак навіть ці строки можуть бути зірвані. Єфремов не бачить необхідності повертатися до розгляду цього документа, пояснюючи, що вважає достатніми конституційні норми про рівність громадян.

Нагадаємо, 1 липня набула чинності угода про спрощення візового режиму України і ЄС.

Додамо, що 18 квітня Європейський парламент ратифікував угоду про внесення змін до договору між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз.