Влада Буковини жорстко каратиме за безпідставне підняття цін на продукти

09:40, 31 липня 2008

Влада Буковини жорстко каратиме всіх, хто намагатиметься спекулювати продуктами харчування на територіях області, потерпілих від повені. Про це 30 липня на селекторній нараді з усіма службами, причетними до ліквідації наслідків стихії, та районами області заявив голова ОДА Володимир Куліш. Керівник виконавчої влади краю дав доручення створити відповідні контролюючі групи за участі представників обласної Держцінінспекції та силовиків, які б оперативно та жорстко реагували на кожен факт безпідставного підняття цін на продукти. Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

Влада вирішує питання забезпечення населення свіжими і якісними продуктами харчування, овочами. Досягнуто домовленостей про доставку в область свіжих овочів з південних регіонів держави. Крім цього, керівники інших областей, а також бізнесмени і підприємці висловили готовність прийняти буковинських дітей на оздоровлення: 200 дітей очікує Харківська область, по 50 - Херсонська та м. Севастополь, 60 - м. Євпаторія. Кримські родини готові навіть прийняти на гостювання дітей разом з мамами чи бабусями. Володимир Куліш на селекторній нараді окреслив ситуацію, яка склалася в області на сьогодні. За його інформацією, не відновлено автомобільне сполучення з Путильським районом. У 25 населених пунктів краю все ще не надходить газ. Пошкоджено 256 км автомобільних доріг, 36 автомобільних мостів, з яких 3 - мости загальнодержавного значення. Підтоплені основні бюджетоутворюючі підприємства обласного центру. І розпочався другий етап стихійного лиха, пов'язаний зі зсувними процесами. У с. Чорногузи на Вижниччині внаслідок зсувів повністю зруйновано 19 будинків, ще 85 - під загрозою руйнування. Загалом в області є понад 100 зсувонебезпечних ділянок, і якщо ці процеси активізуються, виникне потреба у ще близько 100 млн грн для їх припинення. Загалом на сьогодні збитки, яких завдала стихія Чернівецькій області, оцінюються приблизно в 1 млрд 662 млн грн.

Уряд України виділив з резервного фонду на авансові виплати на вирішення першочергових проблем потерпілого населення Буковини 50 млн грн, ще 500 млн передбачено на відновлення мостів, доріг, дамб.

Авансові кошти на покриття першочергових потреб потерпілих від стихії мешканців краю вже можуть отримати буковинці, яким здійснили обстеження ступеня збитків, завданих їхнім помешканням. Визначення суми збитків, завданих повінню кожній потерпілій родині, має здійснитися у найближчі три дні.

Як повідомив на селекторній нараді заступник голови ОДА Віталій Усик, в області триває робота з дезинфекції територій, які були затоплені. Підрозділи МНС здійснюють відкачування води, представники санітарно-епідеміологічних служб дезинфікують громадські та приватні криниці у всіх районах області.