Влада діє за принципом: дадуть по морді чи не дадуть, - Рибачук

14:55, 17 березня 2013

Влада шукає можливості, як використати на свою користь новий закон про референдум, вважає політик та громадський діяч Олег Рибачук.

"Проходять засідання Кабміну стосовно референдуму, вже виділяється фінансування з бюджету на реалізацію закону. ЦВК прийняла 7 постанов. Вносяться зміни до Кримінального кодексу," - цитує Рибачука Gazeta.ua.

На його думку, до референдуму населення готують давно.

"По всій Україні розвішані біл-борди "Українського вибору", - розповідає політик. - Ідея референдуму звучить дуже класно. Народ сам приймає рішення і воно стовідсотково вступає в силу. Тому всіх, хто буде критикувати цю ідею не надто уважно слухатимуть. Українцям казатимуть, що то якісь грантоїдні організації, їм заплатили американці, щоб українці не отримали можливості впливати рішення у державі."

На думку, Олега Рибачука тема референдуму повинна стати дискусією в суспільстві. Таким чином, влада боятиметься використовувати його.

"Влада діє за принципом: дадуть по морді чи не дадуть. Спершу запускають якусь тему в суспільстві і дивляться на реакцію, - каже Рибачук. - Якщо виникає серйозна дискусія, "регіонали" втихомирюються. Донецький бульдозер гальмує, коли стикається із критикою. Так було із законом про наклеп, про мирні зібрання. Тому й зараз потрібно викликати в суспільстві реакцію на закон про референдум."

Як інформував ZAXID.NET, президент Віктор Янукович підписав закон про референдум 27 листопада 2012 року.

Водночас фахівці наголошують, що закон про референдум був прийнятий з порушенням процедур. Міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що не буде зловживань при практичному застосуванні закону про референдум.

Натомість лідер соціалістів Олександр Мороз зауважив, що закон про референдум – загроза конституційному ладу.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера переконаний, що всеукраїнський референдум може бути небезпечним, оскільки містить невідповідності Конституції.