Влада і опозиція об'єднають голоси заради євроінтеграції, – політолог

09:22, 2 вересня 2013

Головними факторами, які визначатимуть діяльність третьої сесії Верховної Ради сьомого скликання, є підготовка до підписання угоди про асоціацію з ЄС та президентські вибори 2015 року. Таку думку висловив директор аналітичного центру «Політика» Ігор Попов у ефірі «Українського радіо».

«Влада і опозиція об'єднають свої голоси у прийнятті рішень, потрібних для європейської інтеграції», - зазначив Ігор Попов.

Попов нагадав, що ЄС пом'якшив вимоги для підписання угоди про асоціацію, пише Gazeta.ua.

«Виконати нові пом'якшені вимоги буде досить легко - часто це буде формальне виконання. Рада прийме новий закон про прокуратуру, про проведення виборів у п'яти округах, де не були обрані депутати рік тому. Самі вибори не будуть зразковими, проте пройдуть вже у грудні, після підписання угоди про асоціацію», – вважає політолог.

Він спрогнозував, що законопроекти економічного блоку будуть розроблені в уряді і більшість їх підтримає.

"Хоча окремі пропозиції можуть не знайти підтримки фракції більшості, якщо суперечитимуть інтересам олігархів. Тоді свої голоси, як і на минулій сесії, нададуть опозиційні депутати чи навіть цілі фракції на взаємовигідних умовах", - наголосив Попов.

Нагадаємо, що представник України при Євросоюзу Костянтин Єлісєєв заперечив заяви про те, що офіційний Брюссель ніби то послабив для Києва критерії, досягнення яких необхідно для підписання у листопаді угоди про асоціацію із створенням поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі.