Кримська єпархія УПЦ КП заявляє про порушення «самопроголошеною» владою Криму попередніх письмових гарантій щодо недоторканості парафій Київського Патріархату в Криму.
У розміщеному на офіційному сайті УПЦ КП зверненні керуючого кримською єпархією архієпископа Сімферопольського та Кримського Климента (Куща) йдеться про те, що у Київського патріархату фактично відібрали два храми і вчиняють психологічний тиск на вірян Української Православної Церкви.
Зокрема, в Севастополі було відібрано храм Священномученика Климента Римського, який знаходиться на території Навчального загону ВМС України. Російські військові, які здійснюють охорону, не пускають до храму настоятеля архімандрита Макарія (Щипакова), етнічного росіянина, колишнього військовослужбовця військово-морського флоту і його парафіян.
Другий храм – це церква Покрови Божої Матері у Перевальному, на настоятеля якої, протоієрея Івана Катькала та місцевих вірян УПЦ КП представники УПЦ Московського Патріархату чинять психологічний тиск. На свято Входу Господнього до Єрусалима (Вербну неділю) невідомі в камуфляжі намагалися спровокувати конфлікт.
У кримській єпархії нагадують, що в березні цього року радник Кабінету міністрів АР Крим з питань оборони та безпеки полковник Ігор Стрєлков підписав документ, згідно з яким всім органам державної влади Криму приписано рішуче протидіяти спробам заволодіти майном та перешкоджанню діяльності храмів УПЦ КП в Криму. Цей лист, за словами Стрєлкова, був погоджений з Патріархом Кирилом і є письмовими гарантіями влади Криму, щодо недоторканості Київського Патріархату у Криму.
У зв'язку з цим, архієпископ Климент від імені кримської єпархії УПЦ КП звернувся до президента Росії Володимира Путіна з вимогою забезпечити рівні права українцям, вірянам Київського патріархату в Криму на вільне провадження молитовного і церковного життя, вільне сповідання православної віри та національно-культурних традицій.
«Ми вимагаємо, щоби Російська Федерація і влада Криму виконували зобов’язання, в тому числі міжнародні, щодо дотримання прав людини і громадянина, забезпечення свободи совісті та прав релігійних організацій, дотримання принципів неупередженості й рівності у ставленні влади до релігійних організацій і етнічних груп. Вимагаємо припинити утиски православних українців Криму та повернути громадам відібрані чи заблоковані храми. У зв’язку з фактичною неможливістю молитися у храмі Священномученика Климента в Севастополі вимагаємо від Президента Російської Федерації Володимира Путіна доручити міській владі Севастополя виділити кримській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату земельну ділянку для будівництва типового храму та приміщення для тимчасового звершення богослужінь», – йдеться у зверненні.
Архієпископ Сімферопольський та Кримський Климент також звернувся до виконувача обов’язків президента України, Голови Верховної Ради Олександра Турчинова, прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та складу Кабінету міністрів з вимогою захистити українців і православних віруючих Київського Патріархату в Криму. Зокрема, він заявив таке: «Ухваливши у другому читанні 15 квітня 2014 року Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» Верховна Рада значно ускладнила становище українців і громадян України в Криму, створивши спеціальний ускладнений режим для виїзду осіб віком від 16 до 60 років з кримською пропискою, що для більшості робить фактично неможливим виїхати з Криму на територію материкової України. Ці норми необхідно переглянути».
Звернулися у кримській єпархії і до міжнародних організацій та міжнародного співтовариства, міжцерковних та міжнародних релігійних організацій світу із закликом заступитися за віруючих православних українців Криму.
«Будьте миротворцями і заступіться за пригнічених та скривджених. Вимагайте від влади Російської Федерації пояснень і припинення утисків Української Православної Церкви Київського Патріархату в Криму», - заявив архієпископ Климент.