11 лютого на спільному засіданні представників обласної влади Прикарпаття, суб’єктів господарювання та громадян був погоджений проект Меморандуму порозуміння. Меморандум порозуміння зобов’язує банківські установи не підвищувати відсоткові ставки за отриманими кредитами, не вдаватися до послуг колекторських компаній та не застосовувати процедури вилучення майна боржників, за умови погашення ними не менше 50% суми кредитних зобов’язань, до законодавчого врегулювання проблем валютних кредитів, - повідомив власкор ZAXID.NET.
У випадку застосування механізму вилучення застави в якості погашення зобов’язань - вилучати виключно заставне майно. Також, Меморандум порозуміння пропонує банкам застосувати пролонгацію кредитів та можливі кредитні канікули.
В свою чергу суб’єкти господарювання, які підпишуть Меморандум порозуміння, мають чітко дотримуватися угод із банками, при виникненні проблем - разом із банкірами шукати можливі шляхи їх врегулювання та не допускати скорочення робочих місць.
У Меморандумі порозуміння обласна держадміністрація бере на себе зобов’язання надати інформаційно-правову допомогу та виступити посередником при виникненні проблемних питань між суб’єктами господарювання та банківськими установами. Водночас влада Прикарпаття має намір розробляти та подавати до центральних органів влади пропозиції для запобігання наслідків фінансової кризи, які негативно можуть вплинути на економічний потенціал області. Для цього в Івано-Франківській ОДА та в управлінні Нацбанку в області буде відкрита гаряча лінія для звернень громадян.
Меморандум порозуміння діятиме 3 місяці. Увесь цей час документ буде відкритим для приєднання до нього банківських установ, громадських об"єднань та представників бізнесу.
Цей документ має на меті запобігти негативним наслідкам фінансово-економічної кризи. Проект Меморандуму скерували в усі банківські установи області. Водночас, робоча група, яка розробила проект Меморандуму, має намір підготувати звернення до Президента України, НБУ та центральних органів влади для можливості врегулювання проблем погашення валютних кредитів.