Влада розпочала відкритий розпродаж України, – Дубневич

15:42, 3 жовтня 2012

2 жовтня український парламент дозволив купувати землю в Україні іноземцям та компаніям з іноземним капіталом. Про це повідомляє прес-служба депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича.

«Ця ініціатива  суперечить національним  інтересам, вона є, злочинною за своєю суттю, адже відкриває шлях до безконтрольної скупки українських земель представниками великого іноземного капіталу. Уже в недалекому майбутньому може виявитись, що вся українська земля не належить ані українській державі, ані українцям. По-суті, вчора провладна більшість у Раді створила серйозну загрозу національній безпеці країни», - відзначив депутат Львівської обласної ради, кандидат в народні депутати Ярослав Дубневич.

Політик наголосив, що в ці дні, протестуючи проти скандального та відверто провокативного законопроекту про наклеп, українці, по-суті, залишили без уваги не менш небезпечну ініціативу чинної депутатської більшості, керованої Партією регіонів.

«Закон, який був прийнятий в другому читанні відкриває дорогу до банального скуповування найбільшого багатства українців - нашої землі. При усім відомій «неупередженості» українських правоохоронних та наглядових органів, вибірковості системи правосуддя, неважко спрогнозувати, в чиїх руках уже невдовзі опиниться українська земля. Очевидно, зрозумівши, що результати парламентських виборів в жовтні цього року стануть початком кінця для нинішньої влади, керівництво держави розпочало відкритий розпродаж України – по клаптикам, гектарам та кілометрам.

Вони здають, продають, крадуть та віддають за безцінь усе, що може принести їм будь-яку вигоду. Сьогодні черга дійшла до землі. Що далі – відновлення кріпацтва? Подушний податок?

Ми дуже добре уже вивчили тактику чинної влади. Це лише сьогодні мова йде про земля несільськогосподарського призначення. А вже невдовзі, коли їхні ляльководи знову махнуть їм рукою, то так само тихенько та слухняно вони продадуть і землі, призначені для сільського господарства, наші відомі на весь світ чорноземи. Тому їх потрібно зупинити», - підкреслив Ярослав Дубневич.

Кандидат в депутати спрогнозував, що першочерговим завданням опозиції у разі перемоги на виборах та створення нової більшості стане відміна усіх скандальних ініціатив прийнятих парламентом під керівництвом Партії регіонів. Це стосується і Земельного кодексу, і Податкового законодавства, і закону про регіональні мови та інші, дискримінаційні для українців закони, прийняті за останніх два роки.

«Ті, хто вчора голосував за цей скандальний закон повністю довели, що є ніким іншим, як банальними мародерами, які не здатні створювати, будувати. Вони можуть лише наживатись на розкраданні надбань та майна українського народу. За помахом руки штатного ляльковода Чечетова, так само, як вони вчора продали нашу землю, вони продадуть і усе інше, що має хоч якусь цінність.Вони не хочуть і не можуть поступати інакше, тому що сприймають Україну лише як об’єкт наживи для себе і свої сімей. Тому після виборів, першочерговим завданням тих політиків, які справді хочуть щось змінити на краще в країні, стане відміна тих ініціатив, які завдають шкоду національним інтересам. А також – детальне розслідування усіх злочинів, скоєних попередньою владою проти українського народу», - підкреслив політик.

Нагадаємо, 2 жовтня на пленарному зсіданні Верховна Рада України ухвалила в другому читанні Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України», яким дозволила іноземним громадянам та підприємствам з іноземним капіталом купувати землю несільськогосподарського призначення.

Відповідно до внесених до ст. 82 Земельного кодексу України змін «юридичні особи, засновані за законодавством іншим, ніж законодавство України, можуть набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення».

Іноземці зможуть купувати землю «у межах населених пунктів у разі придбання об'єктів нерухомого майна та для спорудження об'єктів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності відповідно до законодавства України».

Крім того, вони зможуть купувати землю «за межами населених пунктів у разі придбання об'єктів нерухомого майна».