Влада Сорда відправили під цілодобовий домашній арешт

Затриманому учаснику акції протесту під ОП оголошена підозра в хуліганстві

17:30, 23 березня 2021

Печерський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт затриманого після акції протесту під Офісом президента 20 березня Владислава Сорда, якому оголошена підозра в хуліганстві. Відповідне рішення ухвалив слідчий суддя Олексій Соколов, пише «Укрінформ».

Таким чином суд задовольнив клопотання столичної прокуратури, яка просила для підозрюваного саме цілодобовий домашній арешт і наголошувала на тому, що існують ризики тиску на свідків та знищення підозрюваним речових доказів.

За даними слідчих, Сорд прийшов на акцію із заздалегідь заготовленою зброєю – складним ножем, а згодом вдарив рукою по дверях Офісу президента і розбив у них скло.

Сторона захисту натомість наполягала на тому, аби суд відмовив у задоволенні клопотання. Адокат Сорда запевняв, що його підзахисний ніяк не може вплинути ані на свідків, ані на експертну установу, яка проводить експертизу ножа, оскільки вона підконтрольна МВС.

«Суд ухвалив обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, хоча ми просили застосувати до нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання», – цитує агентство адвоката Дмитра Мазурока.

Рішення суду планують оскаржити.

Під час засідання підозрюваний заявив, що він дійсно був на акції під ОП і мав із собою «куплений в переході» складний ніж, але ним він так і не скористався, бо в цьому не було потреби.

Сорд не сказав, чи дійсно саме він розбивав шибки в ОП, пославшись на рекомендації свого адвоката, інформує ВВС Україна.

Хто такий Владислав Сорд

Влад Сорд (справжнє ім'я – Владислав Юрійович Гранецький-Стафійчук) – вінниччанин, 1995 р.н., ветеран АТО/ООС на позивний «Змій», який чотири роки воював у «Правому секторі», «Азов» та (із жовтня 2013 року) в 93-й механізованій бригаді ЗСУ. Воював у Пісках, Іловайську, на шахті «Бутівка».

Під Іловайськом отримав травму спини, коли під обстрілом перекинулася вантажівка. Працював також у прес-службі бригади.

Відомий як поет, прозаїк. Автор поетичних книг «Трансгрес(і)я», «+++» («Три плюси») та збірки військово-містичних оповідань «Безодня». Співзасновник і художній редактор видавництва «Дім химер». Стафійчук – автор гімну 93 омбр: «Димом завіяна, кулями скроєна, бригада, що робить з людини воїна».

У поліції підтвердили, що під час мітингу затримали уродженця Вінниччини 1995 року народження. Його назвали «одним із найбільш агресивних учасників» акції.

Сорда затримали 20 березня 2021 року під час мітингу під Офісом президента проти ув’язнення екс-лідера одеського осередку «Правого сектора» Сергія Стерненка. У поліції його назвали «одним із найбільш агресивних учасників» акції. Правоохоронці ідентифікували його як людину, яка била скло у вікнах Офісу президента.

Між правоохоронцями та прихильниками Стерненка сталися сутички біля Печерського відділку поліції в Києві, куди привезли Сорда. Йому було оголошено підозру в хуліганстві.

Мітинг на підтримку Стерненка під Офісом президента: що відомо

Увечері в суботу, 20 березня, під час акції на підтримку засудженого активіста Сергія Стерненка мітингарі розбили вікна Офісу президента, розписали стіни фарбою і закидали будівлю димовими шашками.

МВС зазначило, що поліцейські свідомо не втручалися в події. Пізніше поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «хуліганство». Пошкодження своєї будівлі Офіс президента оцінив у 2 млн грн. 22 березня фасад будівлі почали чистити від графіті.

Увечері 22 березня заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко анонсував нові підозри і «жорстку відповідь» учасникам акції на підтримку Сергія Стерненка.

23 березня Міністерство внутрішніх справ оприлюднило відео на доказ того, що акція на підтримку Стерненка під Офісом президента 20 березня не була мирною, і в ньому назвало осіб, яких підозрює в організації чи незаконних діях під час мітингу.