Влада ставить під загрозу проведення чесних виборів, – Томенко

17:39, 13 вересня 2010

«Аналіз перших днів проведення «чесних» виборів в Україні викликає серйозну тривогу», - зазначив 13 вересня заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко під час брифінгу у парламенті.

М.Томенко назвав цей факт досить цікавим, «особливо зважаючи на те, що сьогодні Президент України в Брюсселі буде доводити керівництву європейських структур, що Україна йде демократичним шляхом, й у нас немає порушень свободи слова, а вибори відбуваються чесно». Натомість, на його думку, аналіз фактів перших двох днів проведення «чесних» виборів засвідчує чимало зловживань та залучення адмінресурсу в регіонах України, повідомили ZAXID.NET у cекретаріаті заступника голови Верховної Ради України М.Томенка.

Віце-спікер навів як приклад чергове рішення Печерського районного суду, який 8 вересня прийняв позовну заяву, 8 вересня відкрив провадження і одразу ж ухвалив рішення, яким фактично заборонив Київській обласній організації партії «Батьківщина» брати участь у виборах та дозволив партійний бренд «БЮТ-Батьківщина» використовувати людям, які були давно виключені з партії. «Найцікавіше, що заборона діяльності опозиційної партії «Батьківщина» на території Київської області, очевидно, задумується включно до парламентських виборів, оскільки рішення суду передбачає, що «ухвала про забезпечення позову може бути пред’явлена до виконання протягом трьох років», - процитував М.Томенко. «На всій території Київської області реєструються члени комісій та подаються списки людей, які сьогодні не мають жодного відношення до «Батьківщини», а формуються місцевою владою», - наголосив заступник голови Верховної Ради України.

Окремо Микола Томенко повідомив, що всі факти зловживань будуть скеровані у Генеральну прокуратуру, до міжнародних організацій, а також буде запропоновано розглянути їх на засіданні Верховної Ради.