Лідер Всеукраїнської громадської організації "Ніхто, крім нас" Олександр Ковальов заявляє, що облдержадміністрації вимагають чорнобильців виходити на мітинги на підтримку російської мови.
Про це йдеться у заяві О.Ковальова.
"Вчора мені повідомили, що керівництво Луганської, Дніпропетровської та Донецької облдержадміністрацій вимагають лідерів чорнобильських громадських організацій, у тому числі тих, які є членами "Ніхто, крім нас", вийти на мітинги у своїх містах на підтримку російської мови як другої державної, обіцяють заплатити", - цитує О.Ковальова УНІАН.
На його думку, влада не розраховувала про цей витік інформації, оскільки думала, що відомі їм громадські організації будуть слухняними, захочуть заробити, не будуть робити скандалу.
"Втім, усі ці люди подзвонили мені та висловили своє обурення такими настійливими пропозиціями влади. Вони кажуть, що після спроб ліквідації пільг, після наступу на їхні права прийти та вимагати вийти на мітинги за другу державну мову - це вершина нахабства влади. Бо вони не підтримують цієї ідеї", - наголосив голова організації.
"Партія регіонів, ухвалюючи закон про мову, вносить сценарій розколу єдності України. Вона абсолютно не відчуває настроїв людей, які чітко розуміють, цей сценарій розколу реалізується не задля виборчих обіцянок, а щоб виборець не побачив корупції, соціального розрашарування, відсутності реформ. Організація "Ніхто, крім нас" вважає, що права російськомовних громадян не звужуються, а також заявляє, що державна мова повинна бути одна, так само як прапор, гімн та герб держави", - заявив О.Ковальов.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». За закон про державну мовну політику проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, що Микола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, і просить відхилити голос від його імені.
Згодом Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".