Влада й опозиція виробили алгоритм звільнення Тимошенко, - Безсмертний

08:30, 30 серпня 2013

Підстави для того, щоб звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко є, потрібен лише час і технологія розв’язання задачі, висловив думку в ефірі «5 каналу» колишній Надзвичайний та Повноважний Посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

«Заява пані Лутковської про те, що правові підстави для звільнення можна створити, потім заява голови Вищої ради юстиції про те, що Вища рада юстиції починає заслуховувати справи Кіреєва і Волкова по обох зверненнях, а ці судді розглядали справу Луценка і Тимошенко, ну і безперечно візит секретаря РНБО до Брюсселя свідчить про те, що Андрій Клюєв повіз туди формат такого приблизно змісту: у Вільнюсі підписуємо і синхронізовано ви ратифікуєте,  ми спрацьовуємо по механізму звільнення Тимошенко, де опозиція, очевидно, в діалозі прийняла варіанти розвитку подій, які були запропоновані і Європою, і тим секретарем РНБО, який в той же час перебував у Брюсселі», - зазначив Безсмертний.

За його словами, якщо лідер ВО «Свобода» говорить, що крига скресла і рух у цьому напрямку почався, це означає що знайшли певний алгоритм розв’язання ситуації.

«Справа в тому, що у міжнародних відносинах цивілізована дипломатія не допускає грубих, таранного типу висловів, як звикли у нас, і ті заяви, про які я говорив, які прозвучали в Україні, вони насправді достатні для європейської зовнішньої політики, для того, щоб зрозуміти, що підстави є, давайте будемо сідати за стіл і виробляти технологію розв’язання задачі. Тому, очевидно, що в питаннях звільнення Тимошенко знайдено алгоритм певний, інша справа – час», - наголосив Безсмертний.

«Зверніть увагу на заяву Лавриновича, де він маневрує від року, може більше, тому що це звільнення прив’язується до дати президентської кампанії в 2015 році», - додав екс-посол.

Нагадаємо, вчора президент Віктор Янукович в інтерв'ю журналістам сказав, що Україна виконає всі умови ЄС на шляху до євроінтеграції.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

23 серпня Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон сказала, що партнерство з Євросоюзом "цілком досяжне" для України і принесе їй вигоду.