Влада не намагатиметься прискорити розгляд справи екс-прем’єра Юлії Тимошенко щодо ЄЕСУ, аби не створювати нових подразників для Європи. Таку думку висловив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.
«Позицію влади щодо справи ЄЕСУ, я розглядаю з точки зору тих зобов’язань, які були взяті на саміті Україна-ЄС. Тобто є період до травня, коли має бути продемонстрований прогрес, умовно кажучи, в політичних справах, у тому числі, зрозуміло, й у справі Тимошенко», – цитує його Тиждень.ua.
«Відсутність якихось зрушень, скажімо, у цій справі, її відносно «заморожений» стан якраз і дозволяє не створювати жодних нових подразників для Європи. Тому, в принципі, можна говорити про те, що з боку влади є зацікавленість у тому, щоби до того, поки будуть знайдені якісь інші варіанти пом’якшення цього становища, не робити різких рухів», – заявив експерт.
Нагадаємо, суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня перебуває на лікування у харківській лікарні, не була присутньою.
Тимошенко «обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку».
Нагадаємо, сьогоднішнє засідання суду по ЄЕСУ перенесено на 22 березня.
Тимошенко пред’явлено обвинувачення в організації приховання валютного виторгу, організації кількаразового ухиляння від сплати податків на понад 16 млн грн, розкрадання й замахи на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн ПДВ, службової підробки й замаху на розтрату 405,5 млн доларів коштів державного бюджету.
Тимошенко очолювала корпорацію ЄЕСУ, що займалася імпортом природного газу, з 1995 по 1997 роки.