На Львівщину і місцеву владу припадає левова частка організації зимової Олімпіади 2022. Про це 15 жовтня на ХІ Економічному форумі в Трускавці на Львівщині повідомив нардеп, віце-президент Національного олімпійського комітету України Віктор Корж.
"На Львівщину сьогодні припадає найбільша питома вага вирішення організаційних питань з допомогою Адміністрації Президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, адже місто, яке буде заявником, - Львів. Львівська влада, всі її гілки і місцевий осередок Національного олімпійського комітету будуть основними гравцями в цьому процесі", - сказав Віктор Корж.
Він нагадав, що спортивна програма зимової Олімпіади включає 7 видів спорту, 15 дисциплін, 86 видів змагань. З попереднього досвіду, за словами нардепа, участь в Іграх візьме 2 600 спорсменів,17-20 тис. волонтерів, 10 тис. осіб допоміжного персоналу.
"Олімпійських селищ може бути 2-3, це питання в процесі обговорення, адже логістика ще не побудована до кінця... Відстань між місцем проживання та місцем змагань не може перевищувати 50 км. Готельна інфраструктура потребуватиме близько 23 тис. номерів. Наприклад, у Ванкувері було задіяно 4 тис. допоміжних автомобілів і майже 1,5 тис. автобусів", - сказав Корж.
Він нагадав, що зимові Олімпійські ігри 2002 року в Солт-Лейк-Сіті коштували 2 млрд доларів, в Турині - 4,1 млрд доларів. "І це тільки спортивна складова, без інфраструктури", - пояснив він.
Також, за словами нардепа, літні Олімпійські ігри 2004 року коштували 15 млрд доларів, 2008 - 40 млрд доларів, попередньо на 2012 рік у Лондоні - 12 млрд доларів.