Владі запропонували компромісний варіант вирішення питання Тимошенко

14:40, 5 жовтня 2013

У Партії регіонів зацікавилися оптимальним компромісом для вирішення питання Тимошенко – польським інститутом (правовими нормами) перерви у відбуванні покарання для лікування засудженого. Про це заявив польський політик, депутат Сейму Марчін Свєнчицький.

Як зазначив Свєнчицький, пише ZN.UA, конференція YES в Ялті принесла всім усвідомлення двох речей: по-перше, без вирішення проблеми Тимошенко ЄС не підпише Угоди про асоціацію, по-друге, президент Віктор Янукович чітко дав зрозуміти, що не має наміру помилувати колишнього прем'єр-міністра.

"Я згадав про польський інститут перерви у відбуванні покарання, що застосовується, зокрема, в ситуаціях, коли необхідне лікування неможливо забезпечити в умовах ув'язнення. Цією ідеєю я поділився з впливовою представницею Партії регіонів, яка є народним депутатом; вона вельми зацікавилася темою, попросивши прислати їй деталі такого інституту (сукупності правових норм), оскільки в Україні схожого юридичного механізму немає. Повернувшись до Варшави, я передав всі докладні відомості про цей правовий інструмент", – повідомив Свєнчицький.

За словами польського депутата, перерва у відбуванні покарання може стати оптимальним компромісом. Він не означає зняття провини, а є стандартною дією, що здійснюється, коли неможливо в умовах в'язниці лікувати ув'язненого без значного погіршення його здоров'я.

У Польщі таку перерву надає суд. З клопотанням про надання перерви до суду може звернутися не тільки зацікавлена особа або її захисник, але і начальник пенітенціарної установи. Прокурор може подати на це скаргу, яка має бути розглянута судом протягом двох тижнів.

Суд може скоротити перерву, якщо засуджена особа використовує його не з тією метою, для якої вона надавалася. Перерва може тривати до 1 року, а в особливих випадках – довше.

Після річної перерви суд може умовно припинити відбуття залишку покарання, якщо переконається в тому, що засуджений буде дотримуватися правового порядку і не скоюватиме знову злочинів.

Нагадаємо, Кокс і Квасневський попросили Януковича помилувати Тимошенко.

Додамо, що раніше міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що екс-прем'єра Юлію Тимошенко не вдасться звільнити до проведення саміту у Вільнюсі. При цьому вона додала, що можливі індивідуальні заходи в цій ситуації.

Як інформував ZAXID.NET, 3 жовтня Квасневський і Кокс відвідали у лікарні Юлію Тимошенко. Під час зустрічі вони передали Тимошенко офіційну пропозицію прибути на лікування до Німеччини.

15 жовтня вони відзвітують в Європарламенті про результати роботи місії, яка моніторить ситуацію із засудженими колишніми чиновниками в Україні. В одному з інтерв’ю Європейський комісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле сказав, що звіт спостерігачів від Європейського парламенту вплине на остаточне рішення країн-членів щодо підписання угоди про асоціацію ЄС з Україною.