Власник «Галнафтогазу» відкинув звинувачення СБУ у фінансуванні тероризму

17:38, 22 серпня 2018

У середу, 22 серпня, президент ПАТ «Концерн «Галнафтогаз» Віталій Антонов під час прес-конференції у Києві прокоментував інформацію про обшуки у офісах компанії та звинувачення СБУ щодо фінансування тероризму через роботу АЗС «ОККО» на окупованих територіях.

Віталій Антонов заявив, що на окупованій частині Луганської та Донецької областей не працює жодна АЗС «ОККО». Однак він зазначив, що 11 АЗС у Криму, які раніше працювали під брендом «ОККО», наразі продовжують працювати.

За його словами, колишні працівники «ОККО» у Криму створили власні компанії, яким «Галнафтогаз» віддав у оренду існуючі АЗС. На території Криму працює 11 таких АЗС, де працюють приблизно 200 людей. Антонов також заявив, що вони працюють без бренду, оскільки їм заборонили використовувати бренд «ОККО».

«Було б безглуздо не дати їм працювати на тих АЗС. Рано чи пізно Крим повернеться в Україну і ми хочемо зберегти своє майно», – додав віце-президент «Галнафтогазу» Василь Даниляк, заявивши, що останні поставки нафтопродуктів у Крим «Галнафтогаз» робив ще до анексії.

Віталій Антонов додав, що компанію також звинувачують у тому, що вона підтримує контакт з людьми, що працюють на цих АЗС у Криму. За його словами, фахівці компанії справді підтримують контакти та надають консультації щодо того, як оперувати АЗС. Однак він не вбачає у цьому проблеми.

Віце-президент «Галнафтогазу» Василь Даниляк стверджує також, що «Галнафтогаз» не може вплинути на те, що компанії, які обслуговують ці АЗС, платять податки у Криму.

Обшуки у офісах «Галнафтогазу» тривали приблизно добу. У рамках обшуків вилучили техніку, комп’ютери, документи. Василь Даниляк також зазначив, що нікого з представників компанії не було затримано. Додамо, що обшуки тривати у львівському та київському офісах.

ПАТ «Концерн «Галнафтогаз» звинувачують у порушенні ст.110-2 ККУ (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України). Однак керівництво компанії не розуміє, у чому полягає склад злочину, та планує звернутись до суду.

«Ми повністю підтримуємо філософію компанії. Ті звинувачення, які були озвучені вчора щодо компанії, вони, безумовно, заслуговують уваги і ми закликаємо конструктивно розібратись у цих звинуваченнях цивілізованим шляхом, а не таким чином, як це було вчора», – сказав керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж.

Він також зазначив, що такі обшуки погано впливають на інвестиційну привабливість України. Додамо, що ЄБРР входить до складу акціонерів ПАТ «Концерн «Галнафтогаз».