Власник «Нашої Ряби» Юрій Косюк вважає, що справедливо отримав ₴809 млн держдотацій

Бізнесмен вважає, що це не пов’язане з його роботою в Адміністрації президента

16 вересня 2017

Власник «Миронівського хлібопродукту»(МХП ) – найбільшого виробника курятини у країні, який вивів на ринок торгову марку «Наша Ряба» – Юрій Косюк заявляє, що отримані його компанією державні дотації не пов’язані із його колишнім місцем роботи у Адміністрації президента України. Про це він повідомив у інтерв’ю виданню «Новое время».

Нагадаємо, компанія Косюка отримала держдотацію у розмірі 809 млн грн – у першому півріччі 2017 року це була найбільша держдотація, отримана аграріями.

«Дивіться, це не дотації. Це не гроші, які забрали у когось. Це ПДВ, який компанія заплатила в бюджет. Частину того, що ти заплатив, ти маєш право повернути. І якщо заплатив багато, то і отримуєш багато», – заявив він.

Водночас Косюк не відповів прямо на питання, чи вважає він справедливим, що така велика компанія як МХП (чистий прибуток компанії минулого року склав $69 млн - ред.) отримала більшу частину агродотацій.

«А як повинно бути? Нікому не давати? Або написати в законі «дати дотацію всім, крім Косюка»? Так потрібно було прописати закон? А як тоді бути з рівністю умов для бізнесу?», – обурився мільйонер.

За його словами «хто мало платить, той і отримує мало».

«Тому розмови про те, що нам взяли і заплатили гроші Януковича у вигляді дотації – це від лукавого», – наголосив Косюк.

Він також заявив, що повернення МХП понад 800 млн грн ПДВ не пов’язане з його роботою в Адміністрації президента України, як заявляв нардеп від «Блоку Петра Порошенко» Сергій Лещенко.

«Нісенітниця. Абсолютна нісенітниця. Лещенко нехай подивиться уважніше на те, як це було. Від того, що я був там, нічого не змінилося. Динаміка була звичайною. Зростав експорт і збільшувалося повернення ПДВ», – сказав бізнесмен.

Він також зазначив, що значну частину ПДВ держава повернула з великих капіталовкладень, які були інвестовані в останній проект, – Вінницьку птахофабрику.

Слід зазначити, що з липня по грудень 2014 року Косюк обіймав посаду першого заступника глави Адміністрації президента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Там нема ніякої підтримки президента»
Двох військовослужбовців знайшли вбитими у житловому будинку на Донеччині
«Давай, роздягайся, будеш богатирів обслуговувати»
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ