Власники агрохолдингу «Мрія» вели шикарне життя за гроші інвесторів, – ЗМІ

14:07, 14 вересня 2016

Бізнесмени витрачали на одну вечірку до мільйона доларів, повідомляє інформаційне агентство «РБК-Україна».

Іван і Микола Гути, які привласнили понад мільярд інвесторських грошей, а також їхні родичі та партнери вели розкішне життя. Про це йдеться в статті-розслідуванні, опублікованій в газеті «Факти».

«Після отримання кожного великого кредиту від іноземних інвесторів керівництво влаштовувало шикарні вечірки в Києві. Витрати проводилися по нашій бухгалтерії, і я пам'ятаю цифри: одна вечірка обходилася майже в мільйон доларів. Практично в такі ж суми виливалися і новорічні корпоративні святкування. Двічі в рік для чоловічої частини співробітників адміністрації холдингу влаштовувалися особливі вечірки», – цитує видання одного з колишніх співробітників «Мрії».

За інформацією «Фактів», співробітники компанії, які допомагали залучати кошти іноземних інвесторів і потім готували для них фіктивні звітні документи, щедро винагороджувалися.

Видання зазначає, що Гути купували для цих людей розкішні трикімнатні квартири в Києві, особняки в передмісті столиці, дорогі автомобілі. Крім того, за даними видання, на кошти холдингу щорічно оновлювали особистий автопарк, що складається з найдорожчих автомобілів, містили два вертольоти.

«Факти» нагадують, що до 2014 року «Мрія» вважалася одним з найбільших агрохолдингів України і об'єднувала більше двох десятків іноземних компаній-інвесторів. Засновником холдингу був Іван Гута (у минулому голова колгоспу у селі Васильківці Гусятинського району Тернопільської області).

У 2008 році генеральним директором «Мрії» призначили одного з синів Івана Гути – Миколи. У серпні 2014 року агрохолдинг оголосив себе банкрутом і заявив про неможливість погашення боргів перед кредиторами. Фінансові перевірки показали, що керівництво холдингу привернуло, а потім банально розтратило і вивело на рахунки підставних підприємств більше мільярда доларів. Обдуреними виявилися десятки великих інвесторів, у тому числі – міжнародних компаній зі світовим ім'ям, пишуть «Факти».