У будинку на площі Ринок, 11 у центрі Львова раніше був магазин одягу. Тепер понад 200 м2 поділили на три частини. У двох із них вже ведеться торгівля. На решті площі облаштовують заклад харчування. Саме він і завдає чимало клопоту мешканцям.
«Вони зайняли дворик, а тепер викручують руки сусідам, бо їм ще цього мало. Ми повинні їм віддати свої підвальні приміщення. Вони підходили до нас і пропонували ще винагороду, якщо ми зі всіма домовимося. Ми відмовились, бо сусіди категорично проти цього», – розповідає мешканка будинку Галина Миколаївна.
Навіть технічні паспорти на будинок, які є у мешканців і власників приміщення, не співпадають, хоч обидва з 1977 року.
«На одному з них є вихід у дворик, а тут вже його нема. Тут вже приміщення якесь. Кусочок вкрали коридору загального користування, на іншому – він ще наш», – пояснюють мешканці.
Власник закладу харчування вже встиг незаконно встановити вентиляцію. Через скарги мешканців її демонтували. За дозволами на початок будівельних робіт власник приміщень не звертався.
«Він звернувся до управління тільки щодо влаштування додаткових входів. Висновки відповідно отримав, але це не є дозвіл на початок проведення робіт. Треба дозвіл від інспекції «Держархбудконтролю», бо будь-які роботи в пам’ятках передбачають такий дозвіл», – пояснила начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
Власнику нежитлових приміщень у будинку на пл. Ринок, 11 доведеться сплатити 170 тис. грн штрафу. Він зробив незаконне перепланування та вентиляцію, чим нашкодив не лише пам’ятці, але й мешканцям будинку. Нещодавно створена адміністративна комісія вперше застосувала покарання за руйнування пам'ятки саме до юридичної особи.
Будинок на площі Ринок, 11 – памятка архітектури ХІХ ст. Колись тут здавали у найм квартири, але перший поверх завжди використовували для торгівлі. Зараз приміщення на першому поверсі є власністю ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». Її співвласниками є львів’яни Володимир та Наталія Шведи. Сконтактувати із подружжям Шведів за номером, що вказаний у єдиному реєстрі, ZAXID.NET Новинам не вдалося. Жінка, яка відповіла на дзвінок, зазначила: «Це не пані Наталя. Я домашній персонал, я в їхні справи не вникаю».
Власник приміщення має 15 днів аби сплатити штраф. Інакше доведеться судитись.
До слова, комісія також виписала ще 17 штрафів фізичним особам, які незаконно замінили дерев’яні вікна на пластикові. Максимальне покарання за це порушення – 1,7 тис. грн. Однак у всіх випадках потрібно ще виправити порушення.
«Наприклад, сьогодні на комісію вже приходили мешканці, які дізнавалися процедури, яким чином вони б мали замінити. Люди вже зголошуються після того, як доходить діло до штрафу. Мушу віддати належне, що люди готові відповідати за порушення», – сказав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.