Власники приміщень у Львові майже рік судяться за своє майно

14:45, 30 листопада 2015

Подружжя, яке володіє приміщеннями на проспекті Шевченка, 7 у Львові судиться за них уже мало не рік. Чоловік із дружиною передали в оренду свою власність і там відкрився ресторан. Але згодом трапилося так, що ані орендної плати, ані самих приміщень власники не можуть здобути дотепер.

«Два роки тому ми підписали договір оренди із підприємцем Олегом Погребняком. Попрацювавши рік, Олег зі своєю дружиною відкрили ресторан, запустили його в роботу, сплатили нам орендну плату. Через рік до нас звернувся один наш знайомий, який нам представив людей. Вони сказали, що є власниками цього ресторану. І запропонували нам, щоб ми Олега виганяли, підписували з ними паралельний договір. На що ми категорично відмовилися», – розповіла власниця приміщень Ірина Ільчишин.

За її словами, права на ресторан «Мафія» на проспекті Шевченка, 7 заявило ТзОВ «АН-Стрейд». Його засновники – полтавчани. Вони повідомили, що начебто відкриття закладу мало бути від їхнього імені. Але підприємець-орендар зробив це від себе, тому угоду з Іриною і Ярославом полтавські засновники змусили його розірвати. Ресторан тоді зачинили, та вже невдовзі, зі слів подружжя, трапилось рейдерське захоплення.

«На сьогоднішній день наші приміщення є захоплені. Вісім місяців ми не отримуємо жодних грошей, жодних коштів. А ресторан «Мафія» працює прекрасно, «АН-Стрейд» проводить у наших захоплених приміщеннях свою діяльність», – наголосила Ірина Ільчишин.

«Коли у нашій справі з’явилось ТзОВ «АН-Стрейд», для нас було взагалі невідомо, що це таке. Тому що до нас і до наших правовідносин з Погребняком це ТзОВ ніякого стосунку не мало. В угоді про оренду воно не фігурувало взагалі, ми уклали угоду з фізичною особою-підприємцем Олегом Погребняком. А ці люди, як згодом з’ясувалось, дуже своєрідні, це не львів’яни, це навіть не полтавчани. Тому що там зовсім інша ментальність і інші підходи до бізнесу. Для них головне – переламати через коліно, змусити в будь-який спосіб власників підписати їм договір оренди. А, можливо, навіть і відтиснути приміщення», – додав власник приміщень та чоловік Ірини Ільчишин Ярослав Мізюк.

Право користування приміщенням полтавське ТзОВ декілька разів намагалось здобути у судах. Від власників вимагали одного – договору оренди. Але вони про це не хочуть і чути.

«Це їхнє надзвичайно слабке місце. Тому що відсутність договору оренди позбавляє їх будь-яких підстав перебувати в наших приміщеннях. Це є грубе порушення законодавства», – наголосив Ярослав Мізюк.

Натомість адвокат протилежної сторони Іван Мотринець запевнив: жодних порушень його клієнти не вчиняли. Підставою для їхнього бізнесу у чужому приміщенні захисник вважає вкладені у відкриття ресторану кошти.

«Ми не претендуємо на приміщення. Ми претендуємо на те, що «АН-Стрейд» вклав величезні гроші на очах як Ірини Яківни так і Ярослава Михайловича. Вони ж бачили, що там робиться, як облаштовували ресторан. Ви ж подивіться, який там зроблений ремонт!», – наголосив Іван Мотринець.

Нині на руках у подружжя рішення господарського суду про виселення рестораторів із їхніх приміщень. Але ті подаватимуть апеляцію.

«Сьогодні питання, чи законно у приміщеннях перебуває «АН-Стрейд» – я вважаю, що законно. Чому? Всі дозволи від міської ради, від податкової і все-все, що пов’язане з організацією роботи, розміщене на стіні ресторану», – підсумував адвокат власників ресторану Іван Мотринець.

Поміж тим, працює заклад не легітимно, стверджують у Ратуші. Бо для отримання дозволів його засновники вчинили підміну поверхового плану.

«У 2014 році вони, по суті, звернулися до нас з планами другого поверху, підписуючи їх як плани першого поверху. Це виявилося вже в 2015 році, коли до нас звернулися власники приміщення і ми тоді скасували дозвіл на існування цього підприємства. Зараз вони працюють без дозволів, тому що департамент економіки теж скасував свій дозвіл на режим роботи», – пояснив директор департаменту містобудування Андрій Павлів.

Засновників ресторану «Мафія» підтримує покровитель у міністерстві внутрішніх справ, переконане потерпіле подружжя. Саме тому конфлікт у судах і правоохоронних органах і затягнувся майже на рік.

Водночас справжній власник «Мафії», за словами Ірини Ільчишин та Ярослава Мізюка, – екс-керівник фіскальної служби Полтавщини, він був наближений до Януковича та Захарченка.