Власники телеканалу «Інтер» обурилися мовними квотами на телебаченні

07:58, 24 травня 2017

«Інтер Медіа Груп» заявляє, що законопроект про введення мовних квот на українському телебаченні завдасть шкоди. Про це йдеться у заяві компанії.

«Ми категорично проти цього закону, який практично забороняє використання в телевізійному ефірі України будь-яких мов, окрім української. І питання не в ставленні до мов – української чи російської. Питання в ставленні до прав людини», – сказано у заяві.

«Цей закон порушує права мільйонів громадян України, для яких російська мова є рідною. А також він порушує права носіїв інших регіональних мов, яких, окрім російської, в Україні 17. Крім того, цей закон вносить розкол у суспільство, нагнітає і без того напружену ситуацію», – додали у прес-службі.

В «Інтер Медіа Груп» вважають, що цей закон не сприяє розвитку українського телебачення, і завдасть серйозної шкоди.

«Неможливо в потрібному обсязі створити якісний контент українською мовою або в такому ж обсязі зробити якісний дубляж – отже, погіршиться якість телевізійного продукту українською мовою», – сказано у заяві.

У повідомленні зазначається, що нібито «обсяг українського телевізійного ринку не дозволить створити якісний різножанровий україномовний продукт в обсягах, яких вимагає цей закон», й це, на думку «Інтер Медіа Груп», призведе до падіння переглядів українського телебачення.

Нагадаємо, «Інтер Медіа Груп» володіє 100 % акцій ПАТ «Телеканал «Інтер», 90 % «Кіно-ТБ» (телеканал «Enter-фільм»), 90 % «Музика-ТБ» (телеканал «Піксель»), телеканалами «К1», «К2», «Мега», «НТН», «Zoom» та іншими медіа-активами.

З 2013 року медіагрупа належить компанії GDF Media limited, 80 % акцій якої належить українському бізнесмену Дмитру Фірташу, а 20 % — Сергію Льовочкіну.

Як повідомляв ZAXID.NET, Верховна Рада прийняла у другому читанні і загалом законопроект, що встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу.

Згідно із законом, у тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціонального або регіональної категорії мовлення передачі і фільми державною мовою має становити не менше 75% у кожному проміжку часу між 7:00 та 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для телерадіоорганізацій місцевої категорії мовлення – 50% передач і фільмів державною мовою в тих самих проміжках часу.