Власників коня, який впав у центрі Львова, можуть позбавити дозволу на роботу в центрі

17:44, 10 вересня 2015

Кінні прогулянки в центрі Львова залишаться, втім, знущатися з тварин не дозволять. Міські посадовці збурилися після того, як львів’яни стали на захист тварин і вже який день обговорюють інцидент у соцмережах. Йдеться про випадок, коли один із коней з екіпажу кінних прогулянок впав просто посеред вулиці. Обурення містян викликало насамперед те, як саме конюх змушував тварину піднятися.

Власниця каретного двору Валентина Банас показує коня, який два роки тому також поковзнувся на бруківці взимку в упряжі. Від того ніхто не застрахований, запевняють конюхи. Таке стається не тільки від голоду і умов утримання.

«Також тоді громадськість зібралася, всі почали сваритися, кричати. Ніхто не сказав, що люди падають під час ожеледиці тому, що наші дороги не посипаються. Всі зразу почали: «замучили бідного коня», – обурилася власниця каретного двору Валентина Банас.

Один із кучерів каретного двору, які організовують кінні прогулянки у Львові, показав геть стерті підкови. Каже, що таке з ними стається лише за два тижні човгання по бруківці. Тож нічого дивного у тому, що кінь поковзнувся, конюх не бачить, як і спростовує небилиці, чому йде піна з рота тварини.

«Тварина пережовує, нервується, і виділяється піна. Не від того, що вона хоче їсти. Я вже казав, що буду відро тримати і люди будуть приходити. І коли піна йде, я буду пропонувати давати коневі воду, бо я вже замучився пояснювати», – пояснив кучер Іван Олексин.

Натомість у Ратуші кажуть, що кінні прогулянки – це традиція багатьох міст Європи. І забороняти кінні екіпажі наміру не мають. Однак, на бурхливу реакцію львів’ян щодо того, як фірман здіймав коня на ноги, зреагували миттєво. Підприємців, які возять туристів в каретах, викликали «на килим».

«Вони надали свої пояснення. Зараз триває аналіз, яким чином будемо виходити. Тому що в нас є дуже жорсткі правила. Ми не дозволимо, аби хтось робив бізнес на знущанні з коней», – запевнив директор департаменту «Адміністрація міського голови» Андрій Москаленко.

Виконком Львівської міської ради дає дозвіл на таку підприємницьку діяльність один раз на рік. На сьогодні такі документи мають дві конюшні. Якщо провину конюхів таки доведуть, договір розірвуть дочасно або не продовжать його наступного року.