Щонайменше 86 людей загинули в центральній частині Нігерії після сутички між фермерами та пастухами великої рогатої худоби, повідомила поліція штату Плато.
Деякі ЗМІ повідомляли, що бійня почалася ще в четвер, коли етнічні фермери Бером атакували пастухів Фулані, вбивши п'ятьох з них. Атака у відповідь в суботу призвела до ще більшої кількості смертей.
За інформацією BBC, в місцевості, де сталася бійка, вже десять років триває насильницьке протистояння між етнічними групами, які конкурують за землю. В поліції заявили, що у сутичках було вбито 86 людей, шестеро отримали травми. Також було спалено 50 будинків, 15 мотоциклів та 2 трактори.
На час розслідування у трьох частинах штату запровадили комендантську годину, яка діятиме з 18:00 до 6:00 за місцевим часом.
Це давній конфлікт, який останнім часом вирізняється новим рівнем жорстокості. BBC пояснює, що у центральному регіоні Нігерії оселилися фермерські громади, а кочівники-пастухи часто вступають з ними в конфлікт через доступ до землі та пасовищ. Але ці сутички «зуб за зуб» переросли в міжетнічну війну, в результаті чого за останній рік було вбито тисячі людей.
Цей регіон, з мусульманською північчю та християнським півднем, схильний до релігійної напруженості. Пастухи - це етнічні Фулані і переважно мусульмани, тоді як селяни-фермери в основному християни. Проте залишається незрозумілим, чому цей спалах насильства відбувається саме зараз.
Президент Нігерії неодноразово заявляв, що загострення конфлікту пов’язане зі збільшенням кількості зброї із Лівії. Інші звинувачують сили безпеки країни, які надто зайняті боротьбою з повстанцями – угрупованням Боко Харам на півночі та бойовиками на багатому на нафту півдні.
Фулані або Фульбе – скотарський напівкочовий народ, розсіяний більшими або меншими групами майже у всіх країнах Західної та Центральної Африки в смузі субсахарських саван. У Нігерії деякі з них продовжують жити як кочівні пастухи, а інші переїжджають до міст. Кочові групи проводять більшу частину свого життя в зарослях. Вони пасуть своїх тварин на великих територіях, часто стикаючись з осілими громадами фермерів.