Близько 02:20 вночі 3 лютого виникла пожежа у храмі УПЦ МП на просп. Червоної Калини, 89. Це той самий храм, який тиждень назад закликали демонтувати активісти і законність будівництва якого мали перевірити Держархбудінспекція та Держгеокадастр.
Першою про пожежу у Facebook повідомила активістка Марія Воробець, яка опублікувала фото з місця подій. Водночас, за інформацією Департаменту цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, повідомлення про пожежу надійшло близько 02:20.
«Вогнем знищено обшивку даху, дерев’яне перекриття на площі 100 м2 та церковний інвентар, підлогу та облицювання стін на площі 30 м2, пошкоджено церковний інвентар на площі 40 м2», – йдеться у повідомленні ЛОДА.
Ліквідували займання будівлі через 40 хв після отримання повідомлення про пожежу.
«Точну причину пожежі встановлять правоохоронці. За попередньою версією, вогонь виник внаслідок короткого замикання електромережі. Можу сказати, що вогонь ішов зсередини будівлі. Однак деталі ще мають встановити правоохоронці», – розповів ZAXID.NET речник ДСНС Львівської області Віталій Туровцев.
Версію про те, що вогонь у приміщенні поширився зсередини згодом підтвердила і Нацполіція. «На місці події працювали експерти та слідчо-оперативна група. Вогнем частково пошкоджено будівлю та майно. Внаслідок пожежі постраждалих немає. Сума збитків встановлюється. Попередньо встановлено, що займання виникло всередині приміщення церкви», – йдеться у повідомленні правоохоронців.
Додамо, що вдень, 3 лютого, архієпископ львівський і галицький УПЦ МП Філарет, коментуючи цей інцидент, заявив, що пожежа виникла внаслідок зумисного підпалу радикалами.
«Сьогодні о 02:00 вночі від рук радикально налаштованих людей було підпалено православний храм. Те, що відбулося у Львові не вкладається в свідомості людей. Стає дивним, коли християни висловлюють свою політичну позицію підпалом храму», – йдеться у заяві архієпископа Філарета.
Фото: Павла Паламарчука/ZAXID.NET
Зазначимо, кілька десятків протестувальників влаштували 28 січня пікет біля цієї церкви, заявляючи, що її потрібно демонтувати, оскільки будувалася вона незаконно.
Після цього Львівська єпархія УПЦ МП заявила, що протести через цей храм влаштовують радикальні організації задля отримання політичних рейтингів. Попри це депутати Львівської облради під час сесії 30 січня звернулися до місцевих управлінь ДАБІ та Держгеокадастру з проханням провести перевірку законності отримання землі громадою УПЦ МП та законності будівництва храму.