У Львові почали мобілізовувати водіїв маршруток безпосередньо на роботі. Тож шофери, аби ухилитися від повістки, звільняються з роботи.
Перевізники жаліються, що на кожному підприємстві і так бракує по 10-15 водіїв. А тепер ще їх хочуть мобілізувати. До того ж, військкомати зобов'язали кадровиків АТП роздавати повістки.
Та керівники автопідприємств кажуть, це не їхня робота роздавати повістки, а військкоматів. «На "Мірі і К" 3 чоловіків з 27 отримали повістки. Інші, кому виписали повістки, вже попередньо були звільнені з роботи. 6-7 чоловіків, вони звільнились раніше, але карточки ще в нас зберігалися», – розповів керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.
Самі водії по-різному реагують на мобілізацію. «Наразі ніхто нічого не давав. А будуть давати – то вже друге питання. Я вже був в армії, як покличуть ще раз, то піду», – розповів один з працівників автопідприємства.
«Свою Батьківщину треба захищати, хоч-не-хоч, у будь-якому віці», – переконаний працівник автопідприємства Ярослав.
Та дехто з водіїв вважає, що передусім депутати і чиновники мають проявити ініціативу під час мобілізації. «Хіба то мобілізація? Заставляють людей просто йти в армію. Нехай своїх синочків повисилають туди. Хай депутатів візьмуть, що там сидять і тільки про свої кишені дбають», – переконаний водій маршрутки пан Володимир.
Перевізники переконані, якщо заберуть шоферів автобусів, тоді в місті настане транспортний колапс. «Водії і там, і там потрібні. Але маршрути повинні ходити», – розказав пасажир пан Зеновій.
Військові не кажуть, чи пересадять водіїв маршруток на БТРи. Кажуть, усе залежить від розподілу. «Триває оповіщення військовозобов'язаних, тому кожен чоловік, служив він в армії чи ні, за законодавством України, мусить з'явитись у військовий комісаріат для уточнення своїх даних», – розповів офіцер регіонального медіацентру Міноборони Володимир Скоростецький.
Нагадаємо, під час шостої хвилі мобілізації на Львівщині мають призвати 2600 чоловіків.