Водії маршруток – наші патріоти, які думають, що можна халявити, - мер

13:35, 9 липня 2012

6 липня на ZAXID.NET відбувся чат з міським головою Львова Андрієм Садовим, на якому він відповів на запитання читачів. У цьому блоці опубліковано відповіді на питання, пов’язані з тонкощами нової транспортної схеми, особливостями руху маршрутного транспорту, а також трамваїв та тролейбусів.

НОВА ТРАНСПОРТНА СХЕМА

Чому після 21.00 на Рясне-2 їде лише 217а? Де всі міські маршрути з центру? Де автобус 6а? Протягом останнього тижня на його маршруті взагалі видно лише одну машину. А після 22.00 на Рясне-2 не доберешся.

До кінця року у кожному автобусі, трамваї ї тролейбусі буде встановлена система GPS, і водії вже не зможуть обдурювати управління транспорту та зв’язку, говорячи, що вони виїжджали на маршрути. За невиїзд на маршрут перевізників позбавлятимуть ліцензій. Тому ця ситуація кардинально виправиться. Ми маємо випадки, коли водій зранку може виїхати пізніше на маршрут, а ввечері – швидше з’їхати. Це проконтролювати важко, адже мова йде про сотні автобусів. Треба про кожний випадок інформувати на гарячу лінію міста – 297-57-11, щоб було чітко зафіксовано – година, хвилина, номер маршруту, хто конкретно звертався . Це не тільки проблема Рясного-2, це проблема всього Львова. Водії на маршрутках – це наші патріоти, які чомусь собі думають, що можна схалявити, і нічого з того не буде, а в неділю піти до церкви помолитись, щоб все гаразд було. А коли буде запроваджено GPS, то зміни у русі припиняться автоматично.

Перелік маршруток, які їздять один раз на 40-50-60 хвилин, доповнюю №35. Легше з Турківського району вибратися, ніж з проспекту Чорновола до вулиці Стрийської доїхати.

Це може бути окремий випадок. Водії час від часу порушують інтервал. Я прошу конкретизувати день, місце, годину, щоб по кожному з цих питань прийняти конкретні рішення. А в глобалі, ще раз наголошую, на деяких маршрутах уже встановили, а до кінця року встановимо в усіх транспортних засобах систему GPS. Буде електронна карта міста, де буде видно,  де перебуває автобус, і одразу буде видно, на якому маршруті порушують інтервал руху.

Просимо обмежити рух автотранспорту на вулиці Ліста.

Вона насправді є вузькою. Там зараз їздять автомобілі. Давайте розглянемо, якщо можна буде розпочати будівництво у Львові паркінгів, наземних чи підземних і розважиться проблема з паркуванням, зможемо збільшити пішохідну частину міста Львова. На сьогодні, поки держава не прийме рішення про штрафування за паркування, дуже важко вирішувати якісь питання  і це також до цього має відношення.

Щодо бажання перевізників підвищити плату за проїзд. Було у 6 разів більше перевізників і значно більше маршрутів, ніж тепер! Якби було так зле, то не було б таких протестів проти ліквідації! Перевізники були б щасливі що їх позбавили паскудної і збиткової роботи! Можливо, насправді щось не так із витратами підприємств-перевізників, з ефективністю використання коштів? Жодного обліку доходів (оплати за проїзд)! Пасажири платять водію, а куди ті гроші ідуть ? Немає ж жодних білетів (хоч і їх липових можна понамальовувати) чи інших методів обліку.

Перевізники завжди висуватимуть пропозиції щодо збільшення вартості проїзду. Тут необхідний інструмент для контролю надходжень до транспортних операторів, а таким інструментом може бути лише електронний квиток.

Як змусити водіїв вмикати кондиціонери в автобусах?

Сьогоднішня вартість проїзду – на межі рентабельності. Щоб працював кондиціонер – витрати палива збільшують на 20%, автоматично має збільшитись ціна. Сьогодні є заклики – збільшити ціну на проїзд. Я категорично проти цього.  Тому є банальне питання коштів. Хоча я прихильник того, що якщо є кондиціонер, він має працювати. Але я також не можу вимагати від перевізника, щоб він працював у збиток. Якщо б було введено е-квиток,  то з’являлась би серйозна економія коштів, і це питання вирішилося б автоматично.

Минулих років ніколи такі запитання взагалі не стояли, а цього року вони з’явились. Це показує, що ми вийшли на інший рівень, коли ми звертаємо увагу на кондиціонування в автобусі. Раніше говорили, як доїхати, чи буде автобус. Я переконаний, що прийде час, і в автобусах працюватимуть кондиціонери.

  

Коли у Львові будуть нічні маршрутки?

Нічний маршрут має мати вигоду не тільки для пасажира, але і для перевізника.

Скільки у Львові, ще з’явиться великих автобусів до кінця року?

У глобалі, там, де (автобус – ред.) він може проїхати він має їхати. Ми спонукаємо перевізників, щоб вони постійно збільшували кількість великих автобусів.

Чому немає даних про розклад руху автобусів, зокрема середньої місткості? Хоча б на кінцевих і в Інтернеті?

Це має бути. На всіх зупинках мають бути таблички із інтервалом руху.

Чи хтось стежить за дотриманням чистоти та вигляду салону автобусів, в т.ч. зайвої реклами, яка не оплачується?

Питання є відкрите. На моє переконання, реклами має бути дуже, і дуже мало. Тут треба зрозуміти де є межа: комфорту проїзду і додаткового доходу. По цьому питанні, думаю, ми приймемо окремі  стандарти, які будуть непорушні до виконання.

Роз'ясніть, яким транспортом можна добратися до вул. Дорошенка, Коперніка та інших прилеглих до них вулиць із Сихівського масиву, а саме вул. Коломийської, Полуботка, Антонича, Трильовського та інших до них прилеглих. Назвіть номери маршрутів.

По цих вулицях пролягають міські автобусні маршрути № 4А, 47А, 42, 38.

Чому маршрутки 28 і 7 не їдуть на Скрипника?

У схему руху маршруту №28 на численні прохання мешканців вул. Варшавської управління транспорту та зв’язку внесло корективи. Тепер маршрут пролягає так: ТЦ «Епіцентр» - вул. Городоцька - пл. Різні - пр. В. Чорновола - вул. Під Дубом - вул. Єрошенка - вул. Варшавська - пр. В. Чорновола - вул. Куліша - вул. Данилишина - вул. Городоцька - ТЦ «Епіцентр».

Як інформувало керівництво управління транспорту та зв’язку, маршрут №7 працює без змін.

Хочу задати запитання по маршрутах №371 та 171. Якщо ці маршрути не є законні то чому управління транспорту не повертало колишній 71-ий маршрут(який їздив так само як і 371-ий зараз, тільки до Ашану) старої транспортної схеми? І чи готове зараз Управління транспорту піти на зустріч цьому перевізнику, який дуже добре забезпечує доїзд від Солонки до ЛьвівГазу і узаконити маршрути 371 та 171? Адже зараз люди, що живуть на вул. Шевченка дуже зраділи такому поверненню, бо для них комфортніше добиратись до центру саме таким маршрутом. P/S Маршрут № 6А курсує дуже погано. На ньому їздять приблизно 3-4 автобуси Богдан, дуже довго доводиться людям на нього чекати, ні одного великого ЛАЗу на лінії немає. У вихідний день ні одного автобусу на цьому маршруті ВЗАГАЛІ немає.

Маршруту такої конфігурації не передбачено у міській мережі маршрутів. Зв’язок ТРЦ «Кінг Крос» з центральною частиною міста забезпечує маршрут № 3А, на якому працюють комфортабельні автобуси з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості. Керівництву ЛКП АТП №1 вже дано вказівку по збільшенню кількості автобусів на маршруті № 6А.

Чому інтервал руху 46-го маршруту доходить до 30хв. (наприклад зранку о 9.30), нема на зупинках розкладу руху, інтервалів руху, маршрутки їздять як волами, бо мусять розтягнутися за 2 чи то 3 рейси. Культури обслуговування жодної, задні двері на зупинках для висадки пасажирів не відкривають, їдуть собі далі, не висадивши пасажирів і т.д. І терміново потрібно піднімати тарифи?! Кажете, десь там в Криму вони вищі. А от люди кажуть, що у нас, на заході, у Луцьку, комунальний транспорт дешевший...

На 46 маршруті працюють одні з найкращих автобусів у Львові з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості. Щодо розміщення інформаційних табличок з похвилинним часом відправлення із зупинки протягом робочого та вихідного дня, то така робота вже ведеться і обладнані автобусні маршрути №№ 33, 3А, 18, 42.

  

Дійсно, тариф на перевезення у м. Луцьк становить 2 грн, однак непорівнянними є середня довжина маршрутів Луцька та Львова, а також тип рухомого складу (у Львові на даний момент 25% автобусів – це автобуси з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості).

Окремо слід зазначити, що у переважній більшості міст України на міському транспорті існує цінова градація проїзду, яка залежить від довжини маршруту.

Скажіть, чому обласні маршрути 371 і 171 маршрути їздять по Львову і коли вони перестануть їздити?

У цьому напрямку ведеться робота: повідомлено контролюючі органи – транспортну інспекцію та ДАІ, наголошено на неприпустимості таких дій Львівської обласної державної адміністрації. Транспортні оператори Львова також закликали до реагування контролюючі органи. Окремо слід зазначити, що подібних обласних маршрутів у м. Львові близько 20.

Скільки у Львові ще з’явиться великих автобусів до кінця року?

Однією з головних вимог, що зафіксовані в договорах з транспортними операторами м. Львова, є заміна рухомого складу на транспортні засоби аналогічного класу, але з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості, не менше, ніж 20% на рік. На даний момент автобуси такого класу складають 25% від усього парку автобусів у місті. Міська влада всіляко сприяє перевізникам, що закуповують такі автобуси.

Коли поставлять великі автобуси на 32 і 42 маршрути?

32й маршрут обслуговує ЛКП АТП №1, яке на даний момент оперує на маршрутах близько 75 автобусами з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості. Маршрут №32 розглядається як один з найбільш придатних для комплектування автобусами такого типу. Маршрут №42 обслуговує ПАТ ЛАТП 14630 і від цього перевізника вже надійшла інформація щодо розгляду комплектації цього маршруту, а також маршруту №31 автобусами з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості.

Чому у Львові після 22 години майже не їздять маршрутки і автобуси, і потрібно брати таксі, щоб кудись добратися, коли нарешті маршрутки у Львові будуть їздити до 24 години?

Паспортами маршрутів передбачено відправлення з кінцевих зупинок маршрутів о 23.00 год. Дійсно існує проблема з контролем водіїв, які самовільно з’їжджають з маршрутів. Однак, на даний момент вже оголошено про прийом комерційних пропозицій від компаній, що займаються навігацією транспорту. 16 липня транспортні оператори Львова повинні прийняті рішення щодо вибору такої компанії і обладнати транспортні засоби приладами навігації до вересня 2012 р.

З вул. Кульпарківської біля лікарні раніше в Кінг Крос їхав маршрут №18.Зараз немає ніякого. Міжміські маршрутки не хочуть брати ні туди, ні назад. Як бути мешканцям цієї вулиці?

Маршрут №18 до кінця вул. Наукової повністю дублював тролейбусний маршрут №2. Місто віддає перевагу електротранспорту, як більш екологічно чистому. Існують маршрути, які їдуть до «Кінг Кросу» від кільця на вул. Кульпарківській, до прикладу №25, №10. По вул. Городоцькій з поворотом на вул. Виговського їздить маршрут №10.

Поясніть будь ласка чому минулого тижня з вул. Скрипника забрали одразу дві маршрутки - 28 і 7 , вул. Скрипника була кінцевою цих маршрутів . Мало того ,що забрали транспорт так навіть ніхто не попередив про це , і люди на зупинці годинами їх чекали . Яка причина того ,що таку велику вулицю і сусідні вулиці позбавили громадського транспорту ? Тепер люди щоденно змушені витрачати по 20 - 25 хв. свого часу для того щоб тільки зайти на Санта - Барбару , а також потім ще вистоювати довжелезні черги і очікувати того щоб все таки потрапити в маршрутку, на все звичайно потрібний час, який не завжди є. Також є хворі люди ,старші та люди з малими дітьми яким важко ходити, не всі мають гроші на таксі та на власний автомобіль . Також нас цікавить чому в управлінні транспорту ніколи ніхто не відповідає ? Або зайнято або не знімають слухавку . Така поведінка обурює мешканців.

Щодо маршрутів №28 та №7 вже надано відповідь. Аналогічне запитання було у іншого читача.

З впровадженням нової транспортної мережі, управління транспорту та зв’язку отримує багато телефонних дзвінків мешканців. Щодня надходить більше 15-20 звернень, тому телефонні лінії заняті. Мешканці зазвичай користуються лише номер телефону 261-55-66. Просимо звертатись ще і за іншим номером: 261-55-67.

До транспортної реформи на вул. Скрипника їздили 94, 63, 12 маршрути. А після 7,28 маршрути . Зараз їздить тільки 7.

Схему руху маршруту №28 змінено на численні звернення мешканців вул. Варшавської. Однак, на маршруті №7 має курсувати достатня кількість автобусів, відповідно до угоди, - 14 машин.

Звертаються до Вас мешканці вулиці Широкої і прилеглих у Брюховичах. Віднедавна відновив роботу 22 автобусний маршрут і змінилася схема його руху.  Маршрут чомусь тепер не їде по вул. Широкій в Брюховичах (як було передбачено початковою схемою руху) і тим самим відрізає від міського транспорту мешканців досить великого району Брюхович і прилеглих будинків у с. Бірки. Заїзд на вул. Широку збільшує довжину маршруту всього на 1,7 км. Невже через це люди мають ходити пішки?

У рух маршруту №22 на прохання мешканців були внесені корективи. Тепер схема руху така: вул. Шпитальна (ТЦ “Магнус”) – вул. Куліша – вул. Зернова – пр. В. Чорновола – вул. Замарстинівська – смт. Брюховичі (вул. Смолиста – вул. Незалежності України – вул. Курортна – вул. Львівська – вул. Січових Стрільців) – вул. Замарстинівська – пр. В. Чорновола – вул. Куліша – вул. Шпитальна (ТЦ “Магнус”).

Впровадження нової транспортної системи обіцяло радіальні маршрути. Тобто з пересадками...Чому це відмінили, і якщо повернуть, то конкретне число, коли це зроблять. І друге запитання, пов’язане з транспортом: Коли експеримент з нічними маршрутками ЛМР провалила, то було обіцяно, що всі радіальні маршрути будуть ходити до 00.00. Жоден із них так і не виконує цього!

Трансферні квитки були скасовані тимчасово на час роботи фан-зони. Разом з тим, обслуговувати трансфери паперовими носіями не є вигідним, адже ЛКП АТП №1 доводиться друкувати окремі партії квитків на кожен маршрут і на кожну дату. Більш дешевшим надійнішим методом є введення електронного квитка, який дозволить фіксувати трансфери і його питома вартість є низькою.

Паспортами маршрутів передбачено відправлення з кінцевих зупинок маршрутів о 23.00 год. Дійсно існує проблема з контролем водіїв, які самовільно з’їжджають з маршрутів. Однак на даний момент вже оголошено про прийом комерційних пропозицій від компаній, що займаються навігацією транспорту. 16 липня транспортні оператори Львова повинні прийняті рішення щодо вибору такої компанії і обладнати транспортні засоби приладами навігації до вересня 2012 р.

Як добратись з дітьми та речами маршруткою на залізничну ст. Підзамче зі сторони вул. Зеленої чи Личаківської при систематичних простоях трамваю №6 через різні причини,починаючи від вул. Франка,Підвальна,Гонти. Раніше була 62,90 маршрутка і 96 їздила по Замарстинівській до Гайдамацької. Тепер з трьох маршруток жодної не залишилось.

Щодо дотримання інтервалів руху на трамвайному маршруті №6 буде дано доручення ЛКП «Львівелектротранс» врегулювати це питання, відповідно до вашої скарги.

    

Нема смислу звертатись до вас, скільки я вже пропозицій щодо Рясне і вул. Шевченка (і транспорту в тому числі) не робив - результат повний нуль.

Рясне і вул. Шевченка з’єднує чимало маршрутів: 6а, 11, 12, 30, 49, 50.

Здається вже час вирішити транспортну проблему на вул. Дорошенка. Дивуюся, наскільки непродуманим є облаштування трамвайної зупинки навпроти виїзду з вул. Банківської. До того ж там відразу влаштований пішохідний перехід. Одночасно весь транспортний потік, зокрема по вихідних днях, рухається по Банківській з лівим поворотом на Дорошенка. Зустрічаються в одній точці трамваї, пішоходи і автомобілі. Та ще й маршрутки рухаються по зустрічній смузі по Дорошенка в бік центру. Як гадаєте, є шанс розумно відрегулювати цю ситуацію?

Місто чітко визначило пріоритет у всьому, що пов'язано з дорогами і транспортом - на першому місці пішоходи, на другому велосипедисти, на третьому громадський транспорт і лише тоді приватний автотранспорт.

Чи вважаєте Ви достойним європейського міста для його мешканців чекати на маршрутку 1,5 години? (мова про маршрут №11) Це єдине сполучення Сихів-Рясне! Чи пропонуєте їхати через центр, де навіть трансферні квитки вже не видаються.  Так само і з 14-м, що йде з Сихова до Метро! Люди чекають по 40 хвилин на зупинках, бо переповнені автобуси в будень просто не зупиняються.

На маршруті №11 працює 16 машин. Перевізником заплановане збільшення кількості рухомого складу. 

Прошу приїхати на Сихів у мікрорайон Санта-Барбара (Зубра-центр) і подивитися на винятковий транспортний безлад, який коїться на кінцевій зупинці тр № 24, авт. №4А і багатьох інших у районі кафешки "Дукан". Тут недавно встановлено другий пішохідний перехід (це у зоні висадки- посадки пасажирів). Тепер відстань між 2-ма існуючими переходами становить не більше 30-ти метрів. На них встановлено і відповідні знаки, нанесено зебру. Хто дозволив таке неподобство? У найбільш напруженому транспортному місці тепер пасажири мають суттєво гальмувати сам рух і ходити туди-сюди, як кури-гуси, яким елементарні правила не указ? Крім цього новий пішохідний перехід з протилежної сторони (зі сторони "Зубра-центру" ) має криво нанесену зебру, яка прямісінько веде до чергового "Алкомаркету", встановленого там абсолютно незаконно (Прошу негайного наведення порядку з вказаними пішохідними переходами (обов’язкового скасування одного з них) для забезпечення нормального руху.

Заяву щодо пішохідного переходу буде розглянуто на Комісії з безпеки дорожнього руху. За умови недоцільності, його замалюють.

Мешканці вулиць Шевченка, Золота та прилеглих до них вулиць дуже просять Вас залишити та узаконити маршрут №371, або повернути колишній маршрут №71, який сполучав ЛьвівГаз з вул. Стрийською. Адже це єдиний шанс для нас комфортно дістатись до Центру, Автовокзалу, Арени Львів та Ашану. Радіальний маршрут №6А взагалі відсутній. Не курсує жоден автобус. Тому машрут №371 полегшує можливість доїхати в центр та до Ашану.

Радіальний маршрут №6а буде підсилено.

Чому після 21.00 на Рясне-2 їде лише 217а? Де всі міські маршрути з центру? Де славнозвісний 6а? Протягом останнього тижня на його маршруті взагалі видно лише одну машину. А після 22.00 на Рясне-2 не доберешся. Коли це нарешті зміниться?!

ЛКП АТП №1 вже дано вказівку щодо збільшення кількості автобусів на маршруті № 6А. Також у понеділок на спільній нараді управління транспорту та зв’язку з перевізниками міста буде заслухано інформацію перевізників щодо дотримання графіків руху міських автобусних маршрутів, адже паспортами маршрутів передбачено відправлення з кінцевих зупинок автобусів о 23.00 год.

Як добратись з дітьми та речами маршруткою на залізничну ст. Підзамче зі сторони вул.Зеленої чи Личаківської при систематичних простоях.

Прямого транспортного сполучення вул Зелена-ст.Підзамче нема. Є можливість здійснити пересадку в центрі міста на маршрути №20, 9, 6. Ваше звернення управління транспорту та зв’язку розгляне детальніше.

ТРАМВАЇ

Коли буде замінено трамвайну колiю на вул. Київський?

На превеликий жаль, такі роботи цього року не передбачені. Можливо, якщо поліпшиться економічна ситуація, будемо планувати роботи на наступний рік. Але це також залежить, наскільки депутатський корпус буде готовий голосувати за це рішення.

Скільки потрібно місяців, щоб збудувати трамвай на Сихів, і щоб він поїхав?

Реально. Якщо цього року розпочнемо, то наступного – завершимо.

У мене до вас така пропозиція, коли збудують трамвай на Сихів, щоб зробили з Сихова два трамвайні маршрути на вокзал і в центр.

Чому ні. Цілком здорова пропозиція.

Чому б не прокласти кілька сотень метрів трамвайної колії з вул. Сахарова до вул. Коперника і додати кілька трамвайних маршрутів чи просто змінити рух трамваю №5 через центр?

Багато чого доброго у Львові треба зробити. Питання ким, питанням чим. Ідея цікава. Я цю ідею скерую на комісію, яка займається безпекою руху, в управління транспорту та зв’язку, в депутатську комісію, щоб ми спільно обрахували, якщо це має право на життя – будемо пропонувати до реалізації.

  

Чи не здається Вам, що трамвайний рух в місті організований так, щоб тільки заважати іншім учасникам руху, особливо через центр міста?

В усьому світі електротранспорт має пріоритет, як і весь громадський транспорт. Те, що у Львові, можливо, це питання не до кінця вирішене – це правда. Розпочавши співпрацю із ЄБРР, роблячи модернізацію 2 і 6 трамвайних маршрутів, пріоритет надається світлофорним об’єктам під електротранспорт. Наприкінці цього року система почне набагато краще працювати.  Щодо інших маршрутів, то ми збираємось цього року підсилити електротранспорт більшою кількістю вагонів. Питання дуже актуальні, мені приємно, що ми зараз це реалізовуємо.

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ПО ТРАНСПОРТНІЙ СХЕМІ

Чи не вважаєте Ви, що транспортна реформа не досягла мети? Навіть трансферні квитки вже скасовано. Чому керівництво управління транспорту, яке впроваджувало реформу і далі займає свої посади? Якщо Жук і Білоус не мають впливу на перевізників, то може є хтось інший?

Якщо ви маєте пропозиції, яким чином в кадровому потенціалі підсилити управління транспорту, я їх з радістю розгляну. Якщо б ми не впровадили транспортну схему цього року, Євро-2012 у Львова забрали в інше місто. Ця транспортна реформа ще не завершена, вона є в процесі.

Якою була мета введення трансферних квитків – реклама і виправдання введення нової транспортної схеми на початковому її етапі? Зараз ви категорично виступаєте проти збільшення проїзду у маршрутках, але зі скасуванням трансферних квитків він і так вже подорожчав.

У центрі Львова працювала офіційна фан-зона до Євро-2012, і це внесло певні корективи в рух транспорту. Ми взагалі планували цього року запровадити е-квиток. Запровадження е-квитка вирішувало питання квитка та низку інших проблем. Однак цей проект заблокував депутатський корпус міської ради. Ми далі це питання будемо виносити на сесію, тому що введення електронного квитка вирішує кардинальні проблему, воно здешевлює проїзд, робить облік всіх грошей, це і збільшення виручки, це вивід з тіні коштів, можливо, воно комусь не вигідно, і тому цей процес не має такого прискорення, як би хотілось.

Щодо трансферного квитка, то в найближчі дні управління транспорту ЛМР прийме рішення, і я буду спонукати їх, щоб цей квиток було відновлено, він був вигідний для львів’ян.

Додана 13.07 відповідь від управління транспорту: Управління транспорту та зв’язку ЛМР спільно з АТП №1 провели аналіз доцільності, ефективності функціонування трансферного квитка у літній період. Виявилося, що мешканці звертаються за трансферними квитками у 4 рази менше, ніж зверталися весною (коли був повноцінний пасажиропотік). Тому протягом літа трансферні квитки не будуть діяти. Це питання буде додатково переглянуто у вересні, коли пасажиропотік знову стане повноцінним.

Чому на зупинках громадського транспорту знову з’являються кіоски та коли буде впроваджено електронний квиток?

Депутати від партії «Свобода» силою проштовхнули ухвалу, щоб на понад 30 зупинках поставили двоповерхові буди. Наразі цю ухвалу зупинено рішенням суду. Я противник цього. Є зупинка, яка має бути належно облаштована. ЛКП «Львівавтодор» буде пропонувати бюджет на наступний рік, щоб ми виділили кошти на облаштування зупинок.

Я втішився, коли на зупинках громадського транспорту почали встановлювати двомовні таблички з маршрутами і назвами зупинок. На жаль, вандали понищили багато з них, а служби не спішать їх відновлювати та ремонтувати. Чи знайомі ви з теорією «розбитих вікон»?

Це коштує грошей, на превеликий жаль, і не малих. Ми хочемо комплексно підійти до всіх зупинок. Вони перейдуть на баланс «Львівавтодору». Але для цього треба передбачити кошти в бюджеті, щоби ці зупинки утримувати. Тому цю пропозицію ми будемо робити в бюджеті 2013 року. Є типовий проект зупинки, який ми опрацювали. Вона виходить достатньо недорого по ціні. Але все одно, для цього потрібні кошти. Мова йде не про сотні тисяч, а про мільйони. Але, власне, враховуючи теорію «розбитих вікон», яку ви озвучили і, що одне розбите вікно може за собою тягнути друге-третє, я буду наполягати, щоб ці кошти були виділені і ми зупинки наші привели до пуття і ми за ними наглядали. Тому що сьогодні є різні балансоутримвачі. І на сьогодні в бюджеті кошти на утримання зупинок не передбачені. Тому, що були варіанти такі, що деякі зупинки робили рекламодавці, деякі зупинки на балансі районних адміністрацій.

Чому відмовилися від кольорового маркування районів?

Насправді це питання дискусійне. Все, що добре, – буде впроваджено, все, що дебатується, треба це провести, щоб потім не було звинувачень, що хтось когось змусив це зробити.

Чому обласні маршрути №№371 і 171 їздять по Львову, і коли вони перестануть їздити?

Тому що корупція. Так як мене інформують, певні перевізники занесли хабарі в обласну державну адміністрацію (ОДА), і там управління транспорту з порушенням всіх норм та законів видало їм тимчасові дозволи. Я думаю, тут правоохоронні органи повинні розібратись і навести лад.

Коли нарешті перестануть перекривати вул. Шевченка біля станції «Клепарів» для маневрових тепловозів, створюючи кілометрові затори?

Це триває останні років 50. Сьогодні ми це питання ставимо перед «Львівською залізницею», щоб знайти інші шляхи вирішення даного питання.

Відповіді на питання, пов'язані з ремонтами у Львові та благоустроєм міста, читайте у другій частині чату.

Відповіді на питання, пов'язані з політикою, економікою, а також персональні звернення до мера, читайте у третій частині чату.