Після перевірки Державною екологічною інспекцією, яка відбулась в грудні 2015 року, трускавецький дельфінарій «Оскар» має надати екологам документи, які були відсутні, та пройти перевірку води. Про це ZAXID.NET розповів співвласник дельфінарію «Оскар» Тарас Чекурда.
У грудні 2015 року Держекоінспекція здійснила позапланову перевірку дельфінарію «Оскар» та виявила відсутність кількох необхідних дозвільних документів. Екологи звернулись до трускавецького суду, щоб притягнути дельфінарій до адміністративної відповідальності. У заяві, що оприлюднила Держекоінспекція, також йшлося про конфіскацію тварин.
У трускавецькому дельфінарії «Оскар» спростували інформацію про те, що їхніх дельфінів намагались конфіскувати. За словами співвласника дельфінарію Тараса Чекурди у позові була вказана лише частина 1-а 88-ї статті адміністративного кодексу. Покарання залишалось на розгляд суду. Ця стаття тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
За відсутні документи дельфінарій «Оскар» заплатив штраф розміром 510 гривень.
Як пояснив Тарас Чекурда, частина необхідних документів, які вимагала надати інспекція, просто були відсутні у дельфінарії в момент перевірки.
Щодо «Дозволу на утримання диких тварин у неволі», то його справді немає. Проте, як запевняє Чекурда, це проблеми не дельфінарію, а Міністерства екології.
«Ми звернулись до міністерства з проханнями видати такий дозвіл. Але отримали у відповідь офіційного листа, який вже направили до Держекоінспекції. В цьому листі вказано, що ці дозволи не видають нікому, оскільки не розроблений порядок їх видачі. Міністерство екології не видає ці документи в принципі, і стверджує, що вони не потрібні», - заявив Тарас Чекурда.
Хоча закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» у чинній редакції від 9 грудня 2015 року вказує, що «утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища». Але, оскільки форма цього дозволу досі не затверджена, міністерство їх не видає.
«Ми знали, які потрібні документи, щоб займатись такою діяльністю. І ми знали, що такі дозволи відсутні у будь-кого, хто має дельфінарій – в Одесі, Харкові чи Криму до анексії. Коли проходили перевірки, всі знали, що Мінекології такі дозволи не дає і ніколи не давало. Як можна вимагати в нас чи будь-якого іншого власника дельфінарію документ, який в природі нікому не дають?», - вважає Тарас Чекурда.
Дозвіл на проведення заходів із залученням тварин, відсутність якого зауважили представники Держекоінспекції, виявляється, з 2014 року більше не потрібен - про що дельфінарій «Оскар» повідомили у офіційному листі від Державної ветеринарної служби України.
За словами Тараса Чекурди, дозвіл на розведення тварин їм теж не потрібен, оскільки розведенням вони не займаються. Якщо дельфіни і народжуються в неволі, то це, на думку представника дельфінарія, свідчить лише про хороші умови, в яких живуть тварини.
Державна екологічна інспекція також цікавилась тим, з якою водою працює дельфінарій. Нагадаємо, що українське законодавство дозволяє роботу дельфінаріїв лише за умови, якщо тварини перебувають у природній морській воді. Тарас Чекурда запевняє, що від самого початку роботи вони щомісяця привозять воду з Чорного моря, яку набирають в Одеській та Херсонській областях.
На вимогу Держекоінспекції санепідемстанція Дрогобицького району найближчим часом має взяти аналізи води, щоби перевірити, яку воду використовують у дельфінарії.
Трускавецький дельфінарій «Оскар» має до 16 квітня надати Держекоінспекції всі документи та результати аналізів води. До того часу від працює у звичайному режимі.