Сьогодні на нараді голів райдержадміністрацій та міських (міст обласного значення) голів виступив заступник голови Волинської облдержадміністрації Василь Дмитрук зазначив, що на 16 березня за спожитий природний газ населення області розрахувалось на 74%; бюджетні організації - на 78,3% та підприємства комунальної теплоенергетики на - 45,5%. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Волинської ОДА.
Щодо ситуації у районах та містах, то у Ковелі, Нововолинську, Луцьку, Іваничівському та Луцькому районах оплата за природний газ населенням становить нижче середнього обласного показника.
Незадовільний рівень розрахунків за спожитий газ і у теплопостачальних підприємств: оплата ПТМ "Ковельтепло" становить 53,4%, ДКП "Луцьктепло" - 44,7%. Ліпша ситуація у ПТМ "Володимир-Волинськтеплокомуненерго" (64,8%) та КП "Нововолинськтеплокомуненерго" (71,2%).
Загалом рівень заборгованості Волині за спожитий газ досягнув 66,6 млн грн.
Василь Дмитрук також зауважив, що на виконання вимог постанови КМУ від 3.12.2008 про питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію і природний газ, потрібно прискорити підготовку відповідних документів для процедури відкриття розподільчих розрахунків у ДК "Газ України".
Крім того, учасники заходу торкнулися й теми відшкодування різниці у тарифах. Голова облдержадміністрації Микола Романюк зазначив, що "ситуація не проста і ми неодноразово порушували це питання у Києві, і надіємось, що ця проблема незабаром буде вирішена".
Аналізуючи стан розрахунків за спожиті енергоносії, голова облдержадміністрації наголосив, що ситуація складна. Він зобов’язав керівників районів і міських голів забезпечити проплату. "У нас була домовленість під час недавньої селекторної наради до 26 березня розрахуватись за використані електроенергію та природний газ для населення на 100%, а за спожитий газ для підприємств комунальної теплоенергетики міст обласного значення на 80 %", - наголосив Микола Романюк.
Наступне питання наради стосувалось впровадження в області енергозберігаючих заходів. Коротко про стан виконання регіональної Програми 2007-2010 рр. у минулому році поінформував начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Микола Кучеренко. Він повідомив, що 2008 року впроваджено 1480 заходів, на реалізацію яких використано 176,9 млн грн. Цим зекономлено паливно-енергетичних ресурсів на 50,4 тис. т умовного палива.
В області здійснювалась і заміна котлів застарілих конструкцій, що забезпечило зменшення енергоспоживання. Говорив він і про структуру використання твердого палива.
Окремо наголошувалось на внесенні коректив до Комплексної програми енергозбереження.
Голова облдержадміністрації висловив незадоволення щодо поганої виконавської дисципліни окремих керівників районів та міст з невиконання, поставлених завдань облдержадміністрацією, для внесення змін до Комплексної програми енергозбереження
Микола Романюк повідомив, що до 31 березня облдержадміністрація зобов’язана подати пропозиції до Києва, а 2 квітня він буде звітувати перед Президентом України щодо розробки програми формування ефективної політики енергозбереження, зокрема, про впровадження альтернативних видів палива. "Упродовж 2-3 днів чекаємо від вас відповідних документів", - наголосив голова облдержадміністрації.