Волинська обласна рада вважає резолюцію Сейму Польщі про Волинську трагедію 1943 року з формулюванням "етнічні чищення з ознаками геноциду" антиукраїнською й шовіністичною. Про це сказано в повідомленні прес-служби партії ВО "Свобода" з посиланням на прийняте звернення до жителів Волині 15 липня.
"Ми, депутати Волинської обласної ради, засуджуємо прийняту Сенатом і Сеймом Республіки Польща антиукраїнську, шовіністичну резолюцію щодо подій 1943 року на Волині. Назвавши дії українців, які вели боротьбу на своїй етнічній території за власну незалежність проти різноманітних окупантів "етнічними чищеннями з ознаками геноциду", поляки поставили під сумнів основне право кожного народу на самовизначення й опір проти агресорів. Свідомо ігноруючи й замовчуючи історичну правду, масові етнічні чищення, які здійснювали польські збройні формування на території Волині, Холмщини, Надсяння, Підляшшя, польська сторона відійшла від принципів взаємного прощення, рівноправності, добросусідства", - сказано в зверненні.
В зверненні сказано, що, приймаючи дану резолюцію, польський Сейм намагається перекреслити всі аспекти українсько-польського взаєморозуміння, досягнуті за останні 20 років.
"Приймаючи її, окремі польські політики згадали про польські жертви, але "забули" про сотні тисяч українців, яких знищили воїни Армії Крайової на їх історичній батьківщині - українських етнічних землях Волині, Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Надсяння. Польща дотепер не дала адекватної оцінки операції з примусового переселення українців "Вісла", коли українці були депортовані зі своїх історичних територій. Про все це Волинь пам'ятає й буде пам'ятати завжди", - цитується звернення.
Облрада вважає, що депутати польського Сейму посилаються на сфабриковані й досить сумнівні факти, які не відображають справжньої картини подій на Волині й у Західній Україні в роки Другої світової війни.
"Ми ще раз підкреслюємо польській стороні: українці не воювали під Варшавою або Краковом, а боролися за свою незалежність на власній землі", - сказано в зверненні.
Також в зверненні підкреслюється, що позиція польського парламенту не лише не має нічого спільного з історичною правдою, вона також іде врозріз із політикою примирення, рівноправності й добросусідства, а також загрожує зірвати взаєморозуміння між двома націями, досягнуте за останні роки ціною надзвичайних зусиль.Нагадаємо, 20 червня Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943-го назвав «етнічною чисткою з ознаками геноциду». Водночас у Сенаті відзначили й ту роботу, яку провела Україна й Польща для осмислення складних сторінок історії. Львівська облрада назвала рішення Польського Сенату таким, що перекреслює спроби примирення між Польщею та Україною.
12 липня Сейм Польщі відмовилася назвати Волинську трагедію, - найкривавіший польсько-український конфлікт – «геноцидом» поляків.
Волинська трагедія (Волинська різанина) 1943 року - конфлікт, що супроводжувався масовим знищенням етнічного польського цивільного населення на територіях Генерального округу Волинь-Поділля, що до вересня 1939 перебували під керуванням Польщі, що розпочався у березні 1943 року й сягнув піку в липні того ж року; відповідні дії польської сторони, розпочаті наприкінці літа 1943 року, призвели до значних жертв серед українського цивільного населення.