На 1 липня у Волинській області загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 22,2 млн грн, її величина зменшилася за рахунок економічно активних підприємств до попереднього місяця майже на 280 тис. грн, - поінформував начальник головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Кец 20 липня на розширеній апаратній нараді у голови Волинської облдержадміністрації Миколи Романюка. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі голови облдержадміністрації.
У структурі загального боргу майже 92% - заборгованість на економічно активних підприємствах, її сума - 20,4 млн грн. Борг зменшено до попереднього місяця на 2%.
"Упродовж двох останніх місяців спостерігається тенденція до зростання заборгованості на економічно активних підприємствах приватної та колективної форми власності. "Якщо, станом на 1 травня сума боргу на таких підприємствах становила 13,9 млн грн, то на 1 липня - 14,8 млн грн", - продовжив Володимир Кец.
Неврегульована ситуація з виплати зарплат і робітникам ВАТ "Луцький картонно-руберойдовий комбінат".
Приємним є той факт, - зазначив він, - що борг, а це понад 2 млн грн, погашено перед працівниками ВАТ "ЛуАЗ". Крім того, на 3 липня зарплати отримали і робітники ДП "Волиньвугілля".
Викликає занепокоєння ситуація, яка склалась на підприємствах державної та комунальної форми власності. Він поінформував, що з першого липня заборгованість на економічно активних підприємствах державної форми власності становить майже 2,1 млн грн, на комунальної форми власності -3,6 млн грн.
За словами начальника профільної структури, практично вся сума заборгованості з виплати заробітної плати припадає на економічно активні підприємства комунальної форми власності м. Луцька. Це понад 3 млн грн. Борги мають і 11 комунальних підприємств міст (найбільшими є підприємство електротранспорту та ЖКП № 3).
Серед найбільших підприємств-боржників приватної та колективної форми власності ВАТ "Волиньгаз", де сума заборгованості становить майже 2 млн. грн. У червні сума зарплатного боргу зменшилась на 313 тис. грн.
Голова облдержадміністрації Микола Романюк дав доручення заступнику Василю Дмитруку розібратися із ситуацією, яка склалась на підприємстві.
Завершуючи розгляд питання, голова облдержадміністрації наголосив, що необхідно зробити усе можливе для того, аби заборгованість було погашено. "Потрібно шукати необхідні методи впливу на керівництво підприємств-боржників, щоб забезпечити повну виплату боргу. Люди мають вчасно отримувати заробітну плату", - наголосив голова облдержадміністрації.