Володимир Зеленський затвердив Стратегію воєнної безпеки України

Такий документ в Україні ухвалили вперше

22:03, 25 березня 2021

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 25 березня 2021 року «Про Стратегію воєнної безпеки України». Як зазначила прес-служба президента, такий документ в Україні затверджено вперше.

Так, затверджений документ під назвою Стратегія воєнної безпеки України визначає, що воєнна безпека – це всеосяжна або комплексна оборона.

Що передбачає Стратегія воєнної безпеки України

Стратегія воєнної безпеки базується на всеосяжній обороні України – комплексі заходів, основний зміст яких полягає у:

  • превентивних діях та стійкому опорі агресору на суші, на морі та в повітряному просторі України, протидії в кіберпросторі та нав’язуванні своєї волі в інформаційному просторі;
  • використанні для відсічі агресії всього потенціалу держави та суспільства (воєнного, політичного, економічного, міжнародно-правового (дипломатичного), духовного, культурного тощо);
  • застосуванні всіх форм і способів збройної боротьби з агресором, зокрема асиметричних та інших дій для оборони України, з дотриманням принципів і норм міжнародного права.

Як Україна планує стримувати агресора

Стримування в контексті всеосяжної оборони України передбачає:

  • готовність сил оборони України, національної економіки, населення та всієї держави до надання відсічі збройній агресії проти України;
  • нарощування спроможностей системи протиповітряної оборони;
  • створення цілісної системи територіальної оборони;
  • вжиття превентивних заходів щодо протидії воєнним загрозам, досягнення та підтримання спроможностей завдати противнику неприйнятних політичних, економічних, воєнних та інших втрат, з огляду на які він буде змушений відмовитися від ескалації або припинити збройну агресію.

При цьому в тексті документа наголошується, що всеосяжна оборона України не має на меті досягнення воєнного паритету з Росією, бо це призведе до надмірної мілітаризації держави та відповідно виснаження національної економіки. Натомість вона передбачає підтримання певного балансу та синергії воєнних і невоєнних засобів для забезпечення воєнної безпеки України.

Головною метою Стратегії воєнної безпеки України є, зокрема, забезпечення всеосяжної оборони, а також сприяння інтеграції України в євроатлантичний безпековий простір та набуттю членства в НАТО.

Також Стратегія воєнної безпеки передбачає активну участь України у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

Повний текст документа можна прочитати на сайті президента.