Володимиру Рубану оголосили підозру в підготовці замаху на Порошенка та інших чиновників

Сам Рубан усі звинувачення заперечив

13:01, 9 березня 2018

Шевченківський районний суд Києва в п'ятницю, 9 березня, обрав запобіжний захід керівнику Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимирові Рубану, якого напередодні затримали на Донбасі з арсеналом зброї. Підозру Рубану в суді вже зачитали, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Рубана… підозрюють у підготовці збройних нападів на вищих посадових осіб держави», – зачитав текст повідомлення про підозру суддя.

Згідно з документом, Володимира Рубана звинувачують у підготовці терористичного акту із застосуванням зброї та здійсненням вибухів, які могли становити небезпеку для життя і здоров'я людей. Крім того, згідно з текстом підозри, Рубан планував «із використанням мінометів, гранатометів стрілецької зброї та вибухових пристроїв здійснити збройний напад на житло державних діячів, політичних лідерів, зокрема: (президента України) Петра Порошенка, (міністра внутрішніх справ) Арсена Авакова, (екс-прем’єр-міністра України) Арсенія Яценюка, (секретаря Ради національної безпеки і оборони України) Олександра Турчинова та інших з метою їх убивства».

У підозрі зазначено, що Рубан планував під час перебування президента України, керівників силових структур на засіданні Верховної Ради здійснити обстріл будівель парламенту, Адміністрації президента і житлових будинків, що розташовані в урядовому кварталі столиці.

Крім того, як випливає з тексту підозри, керівник «Офіцерського корпуса» мав намір застосувати гранати і вогнепальну зброю у будівлі Верховної Ради, щоб «убити державних діячів і народних депутатів України... а також здійснити вбивство працівників правоохоронних органів, які здійснюватимуть дії із запобігання терористичному акту».

Згідно із зачитаною підозрою, Володимир Рубан вирішив вчинити теракт із метою вбивства президента України та інших вищих посадових осіб, а також великої кількості людей у Києві; створення «стану хаосу», дестабілізації внутрішньої обстановки в державі, створення міжнародного іміджу України як держави, де фактично відсутня державна влада; створення умов, за яких сили, залучені до проведення антитерористичної операції, будуть переміщені зі сходу України до Києва, що «дасть можливість Російській Федерації розпочати повномасштабний наступ і ввести на територію України під виглядом збройних “миротворчих сил” підрозділи Збройних сил РФ і незаконні збройні формування терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”, продовжити військову окупацію України».

Рубана підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 (підготовка терористичного акту), ч. 1 ст. 263 (носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача або збут вогнепальної зброї (окрім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) КК України.

Сам Рубан на суді всі звинувачення заперечив, а своє затримання назвав «спецоперацією», яку підготував офіцер з позивним «Кедр».

Крім того, Рубан стверджує, що не знав про наявність в автомобілі, у якому він перебував, зброї. Крім того, з його слів, слідча група для його затримання приїхала на місце події ще 5 березня.

Згодом суд взяв Рубана під варту на 60 діб без права застави, як того вимагали прокурори. До слова, захист Рубана просив для нього домашній арешт, а народна депутатка Надія Савченко, з якою він разом рік тому їздив до окупованого Донецька, хотіла взяти його на поруки.

Як повідомляв ZAXID.NET, 8 березня на контрольному пункті в’їзду/виїзду «Майорськ» у Донецькій області з арсеналом зброї прикордонники затримали керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана. Він віз зброю з окупованої території на підконтрольну частину України. Прикордоники передали його Службі безпеки України, працівники якої спершу помістили Рубана до ізолятора тимчасового тримання в Маріуполі, а потім доправили до Києва на суд.