Президент України Віктор Ющенко доручив спеціальній комісії розслідувати ситуацію із захопленням Володимир-Волинської птахофабрики, акціонери якої пікетували будівлю Секретаріату Президента.
Як пише видання «Дело», пікетувальники вимагали зупинити рейдерів і почати розслідування захоплення птахофабрики і списання акцій підприємства.
Ющенко вийшов до пікетників і після розмови доручив створити спеціальну комісію з розслідування ситуації, що склалася.
«Після захоплення підприємства, акції птахофабрики були списані з рахунків зберігача акціонерів і в порушення всіх юридичних норм були передані третім особам. Спочатку рішенням районного херсонського суду було списано 46% акцій, а днями - решту», - заявив представник акціонерів Володимир-Волинської птахофабрики Борис Кобець.
За словами Кобця, захоплення найбільшої на Західній Україні птахофабрики, яка випускає продукцію під ТМ «Курка Чеботурка», сталося в ніч з 11 на 12 червня. Група озброєних людей, що прибули з Харкова, на підставі рішення районного херсонського суду змістили охорону підприємства і зайняли територію. Акціонерів птахофабрики на територію підприємства не допускають.
Після цих подій, за словами акціонерів почався адміністративний тиск на харківську ІГ «Фінантек», яка довгий час займалася керуванням і розвитком Володимир-Волинської птахофабрики. Під удар потрапив найбільший девелоперський проект компанії - новий міський мікрорайон «Смарагдова долина». Відразу після захоплення птахофабрики на Західній Україні, харківські депутати скасували своє ж рішення про передачу в оренду землю під будівництво мікрорайону. Зараз акції заводу «Серп і молот», на території якого компанія «Фінатек» повинна була побудувати «Смарагдову долину», за словами акціонерів - намагаються вкрасти.
«Ми встановили, що знову ж таки, за дивним збігом обставин, акції птахофабрики потрапили до зберігача - КБ «Золоті ворота», де недавно, без повідомлення власників були списані акції ще одного підприємства що входить у сферу управління компанії «Фінантек» - заводу «Серп і молот». Що зараз відбувається з акціями, нам не зрозуміло. Сподіваємося, що розслідування дасть відповіді на всі ці питання.
Якщо давати оцінку роботі банку по відношенню до власників, то їх дії можна розцінювати як украй негативні. Тому що в той період коли відбувалося розкрадання, банк, який раніше спілкувався доволі щільно і доброзичливо зі своїми клієнтами, в цей період почав ігнорувати будь-яку можливість власників перешкодити даній події і зробив все від нього залежне, щоб інформація про цей не кричущий випадок не просочилася за територію банку», - заявив Кобець.
До роботи комісії вже підключилася Генеральна прокуратура України.