У п’яти львівських АТП та депо «Львівелектротрансу» кожен водій на виїзді отримав пляшку води. У такий спосіб волонтери хочуть привернути увагу шоферів до споживання води. Адже, якщо цим нехтувати, організм виснажується, падає концентрація уваги, а так і до аварій недалеко.
Робочий день починається о 5:00. З АТП-1 згідно з графіком вирушають автобус за автобусом. Жоден водій у п’ятницю не виїжджає без води.
«Це вам, щоби ви пили більше води, щоб у вас не було зневоднення організму, щоб не було аварійних ситуацій. Щасливої дороги», – звертається волонтер до водія.
Що таке зневоднення водії ще жодного разу на собі не відчували. А от про оптимальні дві літри води на день – знають добре.
«Купую по дорозі. Воду маю постійно, щоб навіть і для пасажирів, якщо потрібно і для себе. Може, комусь буде погано», – говорить водій Володимир Савдун.
Коли людина п'є достатньо води, серцю легше качати кров, розповідають лікарі. Зневоднення ж має погані наслідки для організму.
«Викликає підвищену втомленість, реакцію, напевно, зменшує», – пояснює інспекторка передрейсового огляду водіїв Надія Гарайда.
Наштовхнула на таку акцію організаторів аварія, що сталася на початку серпня. Поблизу Гамаліївки рейсовий автобус виїхав на зустрічну смугу і вдарився у відбійник. За попередніми даними, причиною аварії стало погане самопочуття водія.
«Мотор є зразу біля водія і бачок розпилення теж. Це й призводить до того, що в автобусі, при температурі 30 градусів за вікном, в кабіні водія є близько 50 градусів», – каже голова ГО «За якісний транспорт» Святослав Товстига.
За дві години волонтери роздали 700 пляшок води у п’яти АТП, тролейбусному та трамвайному депо.
«Вентилятор включаю, п’ю воду. Дуже спекотно. Вікна відчиняються, але це протяг. Залишаю одне, але нічого не відчувається», – додає водійка трамвая Ольга Сенкевич.
Спекотна погода з температурою 30 градусів тепла у місті протримається ще до неділі. З початку тижня очікують зниження температури та дощі.