"Волонтери різних країн зробили у Музеї історії релігії великий об’єм роботи, особливо в приміщенні колишньої трапезної, робота полягала в прибиранні цієї території. Також на вул. бр. Рогатинців зараз вони прибирають приміщення, де буде відділення музею - Музей юдаїки. Загалом якісь реставраційні роботи проходитимуть під наглядом спеціалістів. Можливо, наступного року ми організуємо волонтерський табір суто з української молоді", - зазначила сьогодні, 30 липня, на брифінгу заступник директора Музею історії релігії Лілія Муравська.
Нагадаємо, з 20 липня до 3 серпня у Львові проходить Міжнародний волонтерський табір за участю молоді 10 країн світу. Цей унікальний табір вперше відбувається на території України, він став один із 12 цьогорічних проектів пілотної спільної кампанії ЮНЕСКО та Координаційного комітету міжнародного волонтерського руху "Волонтерський проект світової спадщини: Патрімоніто береться до роботи".
У Львові на восьми територіях волонтери працювали над фото фіксацією пам’яток архітектури. "Кожна територія мала близько 200 пам’яток архітектури. Ми фіксували дефекти в будинках, наприклад - пластикові вікна, які геть не вписувалися в історичне середовище, де будинок знаходиться. Практично кожна з оглянутих пам’яток потребує чи не негайного втручання, аби зберегти її на майбутнє", - зауважив волонтер з Києва Богдан Малета.
За словами волонтера зі Словаччини Янки Ганечакової, їй страшенно сподобалося у Львові, пішла у волонтери, тому що хотіла побувати в Україні. "Моя група працювала на вул. Вороного, Дорошенка, біля пам’ятника Міцкевичу, біля готелю "Жорж" та ін. місцях", - зазначила вона.
14 волонтерів із 10 країн світу та 16 волонтерів з України виконуватимуть конкретні роботи у Львові, які покликані зберегти пам’ятки історичної спадщини не лише для львів’ян чи українців, а для цілого світу. Волонтери приїхали за власний кошт. Фінансує проект не ЮНЕСКО, а Міністерство України у справах сім’ї молоді та спорту, частково Львівська міська рада та Львівська ОДА.
За словами заступника начальника управління охорони історичного середовища Ігоря Черняка, 8 груп волонтерів працюватимуть на восьми територіях Львова, зокрема у трапезній Домініканського собору, на двох територіях в районі Підзамче, на вулицях Кривоноса-Лисенка-Личаківській та у центральній частині міста. На деяких територіях є близько 200 будівель: фіксуватимуть їхній загальний стан, стан фасаду, елементів, таким чином створюючи базу даних.
"По закінченню табору волонтери проведуть круглий стіл, виставку, щоб показати львів’янам те, на що вони не звертають увагу. Також кожен волонтер презентуватиме на виставці і свою країну, ті пам’ятки, які є в його країні і входять в світу спадщину та знаходяться під охороною ЮНЕСКО, а також ті, які не охороняються цією організацією, але є надбанням цієї країни", - зазначила директор Львівського обласного молодіжного центру праці Леся Довганик.
Патрімоніто (означає "захисник спадщини") - значок, затверджений ЮНЕСКО. Під цим знаком проводяться кампанії ЮНЕСКО, спрямовані на підвищення рівня поінформованості серед молодіжних громадських організацій щодо проблем збереження культурної спадщини ЮНЕСКО.