Волонтери вчать військових керувати безпілотними літачками

13:17, 8 вересня 2014

Спершу вправність тренують на комп’ютерних симуляторах, а навички застосовують на ділі.

Авіамоделісти показують військовим, як працює безпілотна авіакухня. Вирішили допомогти армії після того, як побачили сюжет про таких же ж дніпропетровських активістів. Львів’яни придумали, як з іграшкового літачка зробити недорогу розвідувальну машину. 

Авіалюбитель Ярослав пояснив, що деякі деталі замовляли з інтернету, деякі тут в Україні підібрали. Каже, як мінімум, треба мати спеціальну освіту, щоб це зібрати. Зібрати наземну станцію коштує приблизно 2 тисячі доларів, часу на це потрібно два тижні.

Комплект безпілотного апарата коштує близько трьох тисяч доларів. Може бути дорожче чи дешевше, залежно від комплектації. Головна перевага такої авіації — тактична розвідка. На екрані можна відслідковувати, де базується ворог і які запаси його техніки. Лікат "Хантер" здіймається на висоту до трьох з половиною кілометрів, летить зі швидкістю сімдесят кілометрів на годину.

З десяток військовослужбовців спершу тренуються на комп’ютерному симуляторі. А далі навички шліфують під час справжнього керування. 

Збити такий літачок дуже складно, розповідають авіамоделісти: сам він невеликий і швидкість має чималу. Корпус із пінопласту, тож стрілецької зброї не боїться. Військові певні — це поміч на фронті.

Самотужки авіамоделісти зібрали два апарати і після навчань передадуть військовим. Аби виготовляти нові безпілотники, залучатимуть кошти благодійників та усіх небайдужих.