Волонтери закликають забезпечити потреби лікарень у прифронтовій зоні

23:34, 20 березня 2015

Активістка громадської ініціативи «Повернись живим» Оксана Окопова закликала усіх небайдужих допомогти із забезпеченням медичного обладнання та хірургічних інструментів для прифронтових лікарень Донецької та Луганської області.

Про це вона повідомила на сторінці цієї некомерційної організації у Facebook.

За її словами, через реальну загрозу загострення боїв, які за оцінками різних аналітиків можуть перетворитися у ще одну криваву бійню, завдання активістів групи – це встигнути закрити потреби лікарень у прифронтовій зоні

«Нам потрібно забезпечити мінімум обладнання в операційних блоках і резервний запас витратних матеріалів на кілька днів у разі загострення боїв», - зауважила активістка.

Зазначається, що на основі консультацій з медиками волонтери вибрали шість найбільших районних лікарень, які потребують пріоритетної допомоги.

«Ми вже забезпечили Центральну районну лікарню в Артемівську, на черзі Волноваха. Заявку складали безпосередньо з завідувачами травматології та хірургії. Тільки вдумайтеся: в лікарні працюють хірургічними інструментами 1959!», - пише активістка.

Оксана Окопова повідомила, що в лікарні кілька років тому самостійно купили частину інструментів і додала що там бракує не лише сучасних інструментів для травматологів, а навіть немає в потрібній кількості стандартних хірургічних.

«Відсмоктувачі для хірургічних операцій беруть у медичної роти, якщо вона передислокується – не матимуть навіть того», - пише Окопова.

Активісти руху «Повернись живим» порахували, що заявка для забезпечення лікарні вартує майже ₴300 тис. і складається з наборів хірургічних, травматологічних та універсальних інструментів, хірургічних апаратів «Надія-2» та інструментів для них, операційної лампи і двох сухожарових шаф для стерилізації, аспіратора (відсмоктувача) «Біомед» 7А-23Д і двох каталок.

Волонтери також відзначили, що місцевий медичний персонал зовсім не знає особливостей бойових травм і вимагає додаткового інструктажу. До прикладу - в Ізраїлі, до військового досвіду якого ми звертаємося все частіше, всі поранені солдати надходять у звичайні багатопрофільні лікарні, найближчі до місця ведення бойових дій і тому всі лікарі зобов'язані знати як поводитися з бойовими травмами.