Волонтери заявили, що припинили надавати допомогу 801 загону боротьби з підводними диверсійними силами і засобами Військово-морських сил України, оскільки командування загону неодноразово відмовлялося як від допомоги, так і від навчань для його бійців. Про це повідомив волонтер Ігор Федірко на своїй сторінці у Facebook.
Так підрозділ відмовився як від реанімобіля і броньованого буса, а також цілої низки курсів покращення професійної підготовки.
Волонтери підозрюють, що двоє бійців підрозділу загинули в АТО внаслідок непрофесійних дій командування. Представиків командування підозрюють у непрофесіоналізмі, непатріотизмі і корупції.
Відтак 12 лютого найбільших волонтерських організацій, що допомагають підрозділам ЗСУ в АТО, зокрема представники ГО «Повернись живим», «Народний тил», «Народний проект», «CombatUA», «Український мілітарний портал», «Народна оборонна ініціатива», «Ассоціація Народних волонтерів України», звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням очистити флот від сепаратистів і саботажників.
Волонтери створили петицію, в якій просять Порошенка звернути увагу на неприпустиму ситуацію в українському флоті.
У тексті петиції представлені наступні вимоги:
- зробити офіційний запит до СБУ з метою перевірки наведеної інформації. В разі її підтвердження звільнити з посад: Гайдука С. А., Тимчука І. В., Дьякова О. І.;
- провести переатестацію офіцерського складу ВМС на відповідність трьом вимогам: патріотизм, професіоналізм і непричетність до корупції. Процес переатестації має торкнутися всіх офіцерів штабу ВМС. Також потрібно використання поліграфа (детектора брехні) при переатестації. Участь представників громадськості в контролі за процесом обов'язкове;
- сприяння призначенням капітана 1 рангу Шевченка Едуарда Григоровича на посаду начальника 73 Центру морських спеціальних операцій.
Наразі петиція набрала 6 395 голосів.