Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що препарат «Ремдесивір», який використовують під час лікування хорих на коронавірус, є малоефективним. Результати дослідження ВООЗ опублікувала на сервері MedRxiv.
«Ремдесивір» є єдиним препаратом з дозволом на спеціальне використання для лікування Covid-19 від Управління з продовольства і медикаментів США. Його також дозволили використовувати у ЄС.
Дослідження ВООЗ проводилося під час спостереження за понад 11 тис. пацієнтів із коронавірусом у 30 країнах світу. Крім «Ремдесивіру», випробовували ефективність таких препаратів як гідроксихлорин, лопінавір/ритонавір та інтерферон.
Досліджувався вплив препаратів на загальну смертність, початок інтубації на апараті ШВЛ і тривалість перебування в лікарні в 28-денному періоді.
Жоден із цих препаратів не допомагав пацієнтам швидше одужати чи збільшували шанси вижити після ускладнень захворювання.
«Ремдесивір» розробила американська компанія Gilead для лікування лихоманки Ебола. Влітку Єврокомісія дозволила застосовувати «Ремдесивір» проти коронавірусу.
Нинішні оцінки щодо дієвості цього препарату були засновані головним чином на дослідженні Інституту алергії та інфекційних захворювань США. У ньому зазначалося, що «Ремдесивір» може значно прискорити лікування хворих на Covid-19, утім, ймовірно, не зможе знизити смертність.
Водночас деякі пацієнти після лікування цим препаратом скаржаться на порушення роботи нирок, через що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) почало перевірку інформації про побічний ефект.
Україна заявила по закупівлю «Ремдесивіру» ще у липні. Очільник МОЗ Максим Степанов 15 жовтня повідомив, що держава закуповує цей препарат для 28 тис. пацієнтів.