У соцмережах почали з’являтися дописи про те, що у Львові, Києві та інших містах ворони стали нападати на людей. При чому – досить агресивно. Іноді доходить до ран на голові необачних перехожих. Пояснюємо, із чим це пов’язано і як захиститися.
Чому ворони нападають на людей
Ворони переважно не є агресивними птахами. Вони давно звикли жити у містах поміж людьми і призвичаїлись до цього сусідства. Та є один місяць на рік, коли ворони проявляють неабияку агресію до співмешканців.
Справа в тому, що навесні у ворон виводяться пташенята. З кінця травня до кінця червня вони навчаються літати, можуть випадати з гнізда, сидіти у траві. Ворона, як і будь-яка мама, охоронятиме і захищатиме свою дитину.
Саме тому з кінця травня до кінця червня людям варто бути обережними не тільки під час прогулянок в лісі чи парку, а й навіть у середмісті – адже ворони живуть і тут.
Зазвичай, кажуть орнітологи, ворона попереджає людину, щоб та «не сунулася»: вона може скинути на голову шишку чи гілку, листя. Якщо ж не подіяло, птаха підлетить до голови і загрозливо кружлятиме перед самим обличчям. Коли і цей натяк незрозумілий, ворона можна дзьобнути людину в голову досить міцним клювом – до крові.
Як захиститися від нападу ворон
Звісно, сидіти вдома упродовж місяця, поки воронячі діти навчаються літати, не вийде. Варто знати кілька простих правил, що вбережуть від поранень. А саме:
- Якщо ви побачили пташеня, не чіпайте і чимшвидше відійдіть на 20-30 метрів;
- Якщо ворона каркає у ваш бік – так само відійдіть подалі;
- Коли ж птах намагається вас атакувати – прикрийте голову і тікайте;
- Не агресуйте до птаха, не махайте руками і не намагайтесь його чимось зачепити – його дзьоб міцніший.
Головне правило – бути уважними, оминати гнізда ворон та якнайшвидше вийти за межі воронячої території у разі виявлення агресії. Птахи і тварини, що живуть у містах, постійно терплять сусідство людей, тож і ми можемо побути толерантними до їхньої поведінки упродовж цього місяця.