Двоє львів’янок звернулися до поліції зі скаргою, що їх ошукала ворожка. Шахрайка пообіцяла зняти вроки, натомість тільки видурила в однієї жертви 4 тис. гривень і золото, а в іншої ‒ понад 82 тис. грн.
Як розповіли у прес-службі поліції Львівщини, 20-річна дівчина ходила до ворожки «знімати прокляття» над родиною. Впродовж року за «сеанси» клієнтка розраховувалась готівкою та ювелірними виробами. Загальна сума збитків – понад 82 тис. гривень.
Жертвою цієї ж шахрайки стала 18-річна мешканка Шевченківського району. За зняття вроків «цілителька» взяла 4 тис. гривень і золоті браслет та каблучку. Дій від чарувань жінка не відчула, а прикрас позбулася.
Потерпілі написали заяви у поліцію. Правоохоронці зазначають: щонайменше кілька десятків людей щороку скаржаться на ворожок та ясновидиць.
«Загалом усіх практикуючих магів умовно можна поділити на стаціонарних і мобільних. Останні зазвичай «працюють» в кримінальній площині. Вони самі знаходять потенційних клієнтів – на вокзалах, вулицях, ринках, безпосередньо в помешканнях. Задуривши голову людині, а іноді й використовуючи свої гіпнотичні здібності, зловмисники заволодівають грошима та коштовностями жертви проти її волі. Такі дії вже мають ознаки шахрайства», ‒ пояснюють у відділі комунікації поліції Львівської області.
Стаціонарні маги, астрологи, ворожки та хіроманти працюють більш-менш у правовій площині. Вони легалізовані і внесені до Класифікатора професій. Тож їх можна притягнути до відповідальності лише за незаконну підприємницьку діяльність чи несплату податків.